Home / Haberler / Adını Anonymous’tan, gücünü Sopa’dan alan upload sitesi Anonyupload!

Adını Anonymous’tan, gücünü Sopa’dan alan upload sitesi Anonyupload!

Anonyupload

Megaupload kapatılıp sahipleri tutuklandıktan sonra dosya paylaşım siteleri birer birer çark etmiş ve Sopa tasarısından gelecek olası yaptırımlara karşı depoladıkları illegal içerikleri silmiş, bu türden içerik yükleyen kullanıcı hesaplarını bloklamış ve kullanıcılarına sundukları birçok hizmeti kısıtlamışlardı. Özellikle dosya paylaşım sitelerinin yükleyici kullanıcılar için sunduğu ortaklık servislerini tek taraflı feshi ve milyonlarca dolarlık paraları ödememesi ile yükle-kazan pazarı yeni bir arayış içine girmişti. Gerçi elde kalan birkaç sitenin de geleceği belirsiz olduğundan uploaderlar inzivaya çekilmişti.
Ünlü hacker grubu Anonymous ile ilişkilendirilen ancak sonrasında Anonymous’tan gelen açıklama ile ilişkisi olmadığı anlaşılan Anonyupload sitesi bu aralar harıl harıl açılış çalışması yapıyorlar.

İsim benzerliğinden yararlanıp Anonymous üzerinden oldukça olumlu reklam yapan site, Sopa tasarısına karşı kurulduklarını lanse ederken, kapatılan Megaupload’un tutuklanan kurucusu Schmitz DotCom’dan ilham aldıklarını da belirtmekten çekinmediği gibi, anasayfalarında bu konuda kendisine teşekkürlerini iletiyorlar.

Bugünlerde PayPal üzerinden bağış toplayan grubun hesabı her ne kadar PayPal tarafından kapatılsa da yılmadan, 27 Ocak 2011, Cuma gününe yetiştirecekleri sitenin açılışı ile ilgileniyorlar. Bu isimle ne kadar uzun ömürlü olabilirler bilemeyiz ama Sopa tasarısından tedirgin dosya paylaşım siteleri ve dosya yükleyiciler için alternatif olacakları kesin.

Bilgisayar, internet ve mobil teknolojilere meraklı, Arkeolog.
Related Posts with Thumbnails
Be Sociable, Share!

Check Also

iOS için Firefox Yayinlandi

iOS için Firefox Yayinlandi

iOS için Firefox Yayinlandi Apple tarafından üretilen yani iPhone ve iPad gibi cihazlara henüz Mozilla ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir