Home / Haberler / Akıllı Telefon Ve Tabletlerin Bakteri Barındırması

Akıllı Telefon Ve Tabletlerin Bakteri Barındırması

Akıllı Telefon Ve Tabletlerin Bakteri Barındırması

Kullanıcıların büyük rağbet gösterdiği markalardan olan Apple iPad ve Samsung Galaxy tabletleri gibi cihazların, ekranlarını günde birçok kez açıp kapama, kurcalama, mesaj bekleme gibi işlemler için kullanıyoruz. Her elimize aldığımızda ellerimizi yıkamadan bunları gerçekleştiriyoruz. Bunun en önemli sonucu olarak düşünülmeyecek kadar çok sayıda bakteri ekran üzerinde bırakılıyor, birikiyor. Aynı zamanda kullanılan akıllı telefon ve tabletlerin Toksin oluşturarak kusma ve ishale neden olan ve ”staphylococcus aureus” olarak adlandırılan 600 birimlik bakteri taşıdığı ortaya çıktı.

Klozetten Bile Daha Fazla Bakteri Bulunduruyor

Son zamanlarda yapılan bir araştırmaya göre bir klozette bile akıllı telefon ve tablet ekranlarında bulunan bakteri sayısından daha az bakteri bulunduğuna dair bir açıklama yapıldı.

Ekran Temizliğinde Sabun Ve Deterjan Kullanmayın

Bunu duyan bazı firmalar kullanıcıları, ekrana zarar verebileceği nedeniyle sabun ve deterjan kullanmamasını söyleyip uyarıyor. Telefonunuzu bozacak olan su, sabun, deterjan gibi temizlik malzemeleri para verip aldığınız ve her gün kullanma zorunluluğunuz olan akıllı telefon ve tabletinizi bozar. Temizleyeceğim derken teknolojik aletinizden olmayın. Dikkati elden bırakmamak gerek.

Akıllı Telefon Bakteri Barındırması

Ellerini Temiz Tutun.

Ellerini yıkamayı üşenen teknoloji kullanıcıları, akıllı telefonlarını ve tabletlerini silmeyi de unutuyor. Akıllı telefon ve tabletlerinizi kuru veya az nemli bir bezle günlük periyotlarla temizlemeniz, sizin sağlığınız ve teknolojik aletinizin uzun ömrü açısından oldukça önemlidir.

Bilgisayar, internet ve mobil teknolojilere meraklı, yazar.
Related Posts with Thumbnails
Be Sociable, Share!

Check Also

Cinsel Birleşmeden Sonra Yapılması Gerekenler

Cinsel Birleşmeden Sonra Yapılması Gerekenler

Cinsel Birleşmeden Sonra Yapılması Gerekenler  Kısa sürede orgazma ulaşan erkek ve kadınların çoğu için birbirini ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir