Home / Teknoloji / Android M nedir?

Android M nedir?

Android M nedir?

Amerikan teknoloji lideri olan Google programı, yeni mobil işletim sistemleri olan ‘Android M’ ile ‘Android Pay’i resmen açıkladı. Teknoloji şirketi, San Francisco kentinde organize edilen Google I/O 2015 etkinliğinde yeniliklerini açıkladı, bu sistemi tanıttı. Google programı, yeni işletim sistemlerinde binlerce hatayı düzelttiklerini söyledi, sistemin daha kaliteli hale getirildiğini tanıttı ve açıkladı.

– Hatalar Düzeltildi.
– Kaliteli Hale Getirildi.

Aylardır merakla beklenen yeni sürüm ‘Android M‘ ile birlikte parmak izi taraması daha daha kullanışlı hale geliyor. Bu sürüm yardımıyla Android kullanıcısı, parmaklarını kullanarak Google Play ödemelerini yapabilecek ve cihazların kilidini açacak.

 

Android M nedir

 

Yeni sistemin tam sürümünü yılsonlarına doğru tamamlayacaklar. Yeni sistemde, herhangi bir uygulamada sesli mesaj göndermek istediğinizde, bir kere uygulama izinlerinden gerekli izinleri verdiğinizde uygulama bir daha size mikrofon kullanımı için izin istemeyecek. Bu uygulama kamera yanı sıra diğerler programlar için de geçerli olacak. Google, ‘Android M‘ ile beraber Wallet uygulamasını da yenileyerek Apple Pay’e rakip olarak Android Pay uygulamasını da açıkladı. Android Pay’ın mobil ödeme alanında Apple Pay’e rakip olması ve mağazalarda kolay ödeme yapma imkânı hedefleniyor. Google, Android Pay için kendi parmak okuyucusunu geliştirmeyi planlıyor. Android Pay, Android KitKat ve üzerindeki sürümleri kullanan Androidli cihazlarla kullanılabilecek. Ayrıca HD kalitede sınırsız ve ücretsiz fotoğraf depolama hakkı sunan yeni Google Photos (Fotoğraflar) uygulaması bugünden itibaren Android, iOS ve web platformlarında kullanıma sunulacak.

Bilgisayar, internet ve mobil teknolojilere meraklı, yazar.
Related Posts with Thumbnails
Be Sociable, Share!

Check Also

Apple Watch Yerini Fitbit'e Kaptirdi

Apple Watch Yerini Fitbit’e Kaptirdi

Apple Watch Yerini Fitbit’e Kaptirdi Şu bir gerçek ki Apple girişimini yaptığı her alanda lider ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir