Home / Teknoloji / Apple IOS 9’u 16 Eylül de sunmaya hazırlanıyor

Apple IOS 9’u 16 Eylül de sunmaya hazırlanıyor

Apple IOS 9’u 16 Eylül de sunmaya hazırlanıyor

Apple firması yeniliklere doymuyor. Bu sene açıkladığı Apple IOS 9 işletim sistemi şüphesiz ki en dikkat çeken yeniliği oldu. Beraberinde getirdiği artılarıyla birlikte diğer işletim sistemleriyle kıyasıya yarışacağa benziyor. Kullanıcısının sormasına bile gerek kalmadan işlemleri yapan ve sık kullanılan uygulamaları bizim için düzenleyen bu akıllı işletim sistemi ile üretkenliğimizin daha da artacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Bir önceki işletim sistemine IOS 8 den farklı olarak hafızada kapladığı alan 1.8 GB2a düşürülmüş. IOS 8’in desteklendiği tüm cihazların Apple IOS 9 seviyesine yükseltilebilmesi de işletim sistemini daha cazip kılıyor.

İşletim sisteminin özelliklerine bir bakacak olursak karşımıza ilk çıkan yenilik yeni siri daha etkin kullanımı olacaktır. Siri özelliği Spotlight arama özelliğiyle birleştirilmiş. Bu da aradığımız her şeye daha kısa sürede erişebileceğimiz anlamına gelmekte. Kullandığımız son uygulamalar konusunda daha akıllıca çalışılacak. Örneğin trafik yoğunsa ve randevuya geç kalma durumumuz oluşacaksa telefonumuz bize bunu hatırlatacak

Apple IOS 9

Harita uygulamalarının kullanılarak toplu taşıma bilgilerine erişilmesi ve News uygulaması ile haberlerin özel bir şekilde sunulması da Apple IOS 9 ile gelen yenilikler arasında. Sonuç olarak hayatımıza farlılık katacak yeni bir işletim sistemiyle karşı karşıyayız. Merakla bekleyenler için yılın son aylarında kullanıma sunulması beklenmektedir.

Bilgisayar, internet ve mobil teknolojilere meraklı, yazar.
Related Posts with Thumbnails
Be Sociable, Share!

Check Also

Apple Watch Yerini Fitbit'e Kaptirdi

Apple Watch Yerini Fitbit’e Kaptirdi

Apple Watch Yerini Fitbit’e Kaptirdi Şu bir gerçek ki Apple girişimini yaptığı her alanda lider ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir