Home / Teknoloji / Apple’in Gizlilik Tutumu

Apple’in Gizlilik Tutumu

Apple’in Gizlilik Tutumu

Günümüzün en büyük sorunlarından biri aslında gizliliktir. Çünkü çıkan bir çok proje ile herkesin özeli ortadan kalkmış durumda. Her ne kadar arkadaşlarınıza özel paylaşımlar bile yapsanız bilgisayar korsanları tarafından çok kolay bir yöntemle bilgileriniz ele geçirilebiliyor. Bu durumda oldukça büyük etki oluşturuyor.

Gizlilik konusuna en çok önem veren teknoloji devlerinden biri de Apple bunun sebebi ise geçtiğimiz günlerde Adalet Departmanı tarafından kendilerinden bir kişi hakkında bilgi istemeleri üzerine negatif yanıt vermesiydi. Bu duruma ilk seferde net bir şekilde hayır diyen Apple daha sonra geçmişe dair iCloud kayıtlarını verebileceğini söyledi. Adalet departmanının istediği ise iMessage kayıtlarıydı. Bir kişi hakkında şüpheli bir durum oluştuğu için bu mesaj kayıtlarına ulaşmak isteyen departman tam olarak kayıtları Apple’dan alabilmiş mi bilemiyoruz. Bu konuda Apple’ın dosyaları iCloud üzerinden eskiye dair olmak şartıyla verdiği ancak bu verileri şifreli olarak teslim ettiği de söylenenler arasında.

Bite Apple

Bu duruma göre hepimiz idrak ediyoruz ki Apple gizlilik konusunda politikalarından asla şaşmıyor. Çünkü veri güvenliği her açıdan çok önemli hale geldi. Apple’ın da kullanıcılarının bilgilerine bu kadar önem vermesi kendilerinin kalitesinin kanıtı olarak tüm dünyayı tekrardan duyurulmuş oldu.

Bilgisayar, internet ve mobil teknolojilere meraklı, yazar.
Related Posts with Thumbnails
Be Sociable, Share!

Check Also

Apple IOS 9

IOS nedir?

IOS nedir? iOS  Apple’ın ilk başta iPhone için ürettiği ancak daha sonrasında iPod touch ve ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir