Home / İnternet / Blog Sitesi Açacaklara Öneriler

Blog Sitesi Açacaklara Öneriler

Blog Sitesi Açacaklara Öneriler

Blog siteleri oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Bu gibi siteler genellikle kişisel amaçla kullanıldığı için insanların günlük hayatlarını yayınladığı bir araçtır. Bu gibi sitelerde amacın ne olduğu da çok önemlidir. Örneğin bugün sağlık konusunda da bloglar vardır. Ama blogun en temel amacı kişisel yayınlara sahiplik etmektir. Öyleyse biz size olabildiğince geniş şekilde blog sitesi açmak isteyenlere önerilerimizi sunalım.

Blog Sitesi Açacaklara OnerilerBlog açarken dikkat etmemiz gereken ilk unsur Alan Adıdır. Çünkü yapacağımız işe en uygun alan adını bulmazsak bulunabilir olma olasılığımız çok fazla düşecektir. Maddi durumu iyi olanların elbette reklam vb. araçlara başvurması mümkündür. Ama işi olabildiğince ucuz ve kazançlı duruma getirmek için çaba göstermeliyiz. Sitemizin ismini içeriğine en uygun şekilde bulalım.

Hosting konusunda herhangi bir sıkıntı çekmenize gerek yok. Türkiye lokasyon da tercih edebilirsiniz Almanya da elbette Amerika, Avustralya gibi uzak ülkelerden hosting almayın çünkü ping değerleri sitenizin yavaşlamasına sebep olacaktır. Fakat bize yakın olan Almanya, Hollanda, Fransa gibi dünya tarafından tercih edilen lokasyonlardan hosting satın alabilirsiniz.

Sitenizin insanlar tarafından sürekli ziyaret edilen bir yer olmasını istiyorsanız biraz parayı kıyarak güzel bir tema almalısınız. Sitenizi WordPress yapacağınızı umarak themeforest.net gibi adreslerden kendinize çok güzel temalar bulabilirsiniz.

Mümkün mertebe fazla eklenti kullanmamaya özen gösterin. Temanızı alırken de önemli şeylerin tema içinde gömülü olmasına dikkat edin. Örneğin yazı görüntüleme sayısı gibi sistemler için eklenti kullanmayın tema içinde olanları seçin.

Seo eklentileri kullanmanıza gerek yoktur. Çünkü bugün ki seo eklentilerinin çoğu meta etiketler üzerine kurulur. Bu tür etiketlere artık lüzum yoktur.

Blog Sitesi Açacaklara Oneriler 1Sitenizi Analytics’e eklemeyin çünkü Google yapacağınız her türlü çalışmayı anlar. Bu yüzden buraya sitenizi eklemeyin. Yandex’in Metrika alanına sitenizi ekleyip hit durumunu takip edebilirsiniz.

Sitenize forumlardaki backlink, seo paketi çalışmalarını almayın! Çünkü bu tür paketlerin çoğu spam sitelere linklerinizi kalitesiz bir şekilde eklemektedir. Seo çalışmalarınızı bir uzman ile kendiniz yürütün. Özgün kaliteli sitelere tanıtım yazısı verin. Çünkü artık Google açısından içerik kral konumuna gelmiştir.

Siteniz için oraya buraya dizinlere her yere kayıt yapmayın. Sitenizi bırakın 6 ay içinde adam olsun. 6 ay sonra tanıtım çalışmalarına başlayabilirsiniz. Bu işler aceleye gelmez.

Bilgisayar, internet ve mobil teknolojilere meraklı, yazar.
Related Posts with Thumbnails
Be Sociable, Share!

Check Also

WhatsApp

WhatsApp Büyüme Potansiyelini Kaybetti

WhatsApp Büyüme Potansiyelini Kaybetti WhatsApp geçtiğimiz senelere göre daha az bir büyüme oranı gösterdi. Bu ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir