Home / Teknoloji / Cepteki Bilgisayarlar

Cepteki Bilgisayarlar

Cepteki Bilgisayarlar

Asus için; 1989 yılında Tayvan merkezli kurulmuş bilgisayar ve donanım üreticisi ekiptir diyebiliriz. İlk zamanlar daha çok bilgisayar ve Ana kart, Ekran kartı gibi daha çok donanım üzerine yoğunlaşıyorlardı. Fakat gelişen teknolojinin gerekliliklerine uymayı da asla ihmal etmediler. Gün geçtikçe bilgisayarların yerini alan akıllı telefonları görünce, buna seyirci kalamayan Asus üreticileri adeta bir bilgisayarı andıran o üst düzey telefonlarını piyasaya sunarak gayet doğru bir adım atmışlardır.

Kaliteyi, sağlamlığı ve teknolojiyi ön plana çıkarmayı amaçlayan Asus bunu sloganına da yansıtmış ve bu doğrultuda ürünler ortaya koymaya devam etmektedir. Şirketin eski sloganı Kalıcı mükemmellikten bahsederken artık; günümüze de ayak uydurarak ‘İnanılmazı Aramak’ olarak değiştirilmiştir.

Bir Yenilik Daha

Son olarak sınır tanımayan bu üreticiler Asus Zenfone 2 isimli dünyanın ilk 4GB RAM’e sahip adeta bir bilgisayar olan modelleriyle 2015 yılına damgasını vuran Asus, dur durak bilmiyor. Son zamanlarda Tayvanlı üreticiler bu başarılı ürün yelpazesini genişletmek için hazırladığı yeni telefonları Asus Zenfone 2 Deluxe ve Asus Zenfone 2 Lazer ismini verdiği modellerinin tanıtımını yaptı.

 

Asus Zenfone 2
 

Normal Asus Zenfone 2 modellerinden özellik yönünden çok da farklı olmayacak modellerden olan Zenfone 2 Deluxe, 4GB RAM ve 128GB dâhili bellek ile piyasaya sürülecek. Telefonun diğer işlevsel özellikleri hususunda şimdilik bir bilgi verilmedi. Diğer bir kasa olan Asus Zenfone 2 Lazer, Corning Gorilla Glass 4 ile güç kazanmış 5 inç 1280 x 720 piksel ekran özelliklerine, 2GB RAM, 13MP arka ve 5MP ön kamera ile tekrardan bizleri şaşırtacak.

Şu anda diğer ülkelerde satış olasılığı tahmin edilemeyen Asus’un iki yeni modelinin ilk önce Hindistan merkezli satılmaya başlanacağı tahmin ediliyor.

Bilgisayar, internet ve mobil teknolojilere meraklı, yazar.
Related Posts with Thumbnails
Be Sociable, Share!

Check Also

Apple Watch Yerini Fitbit'e Kaptirdi

Apple Watch Yerini Fitbit’e Kaptirdi

Apple Watch Yerini Fitbit’e Kaptirdi Şu bir gerçek ki Apple girişimini yaptığı her alanda lider ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir