Home / Yazılım / Chrome Flash Reklamlara Engel Koyabilecek

Chrome Flash Reklamlara Engel Koyabilecek

Chrome Flash Reklamlara Engel Koyabilecek

Google, Chrome tarayıcısı için yeni bir uzantı geliştirdiğini duyurdu. Bu uzantı sayesinde artık Chrome tarayıcısı üzerinden flash reklamlar engellenebilecek. Böyle bir girişimin sebebi tam olarak bilinmese de bizim tahminimizce Windows işletim sistemi üzerinde yaşanan RAM sorunu Google’ı böyle bir özelliğe itmiş olabilir. Bir çok kullanıcının aşırı RAM tüketimi sebebiyle Chrome için bildiri yapmasına rağmen Google hala bu duruma çözüm getiremedi. Umuyoruz ki bu uygulama biraz olsun durumu değiştirebilir.

Yarından sonra yani 1 Eylül tarihi itibariyle güncellenecek olan Chrome isteyenler için Flash reklamları engelleyebilir hale gelecek. Peki flash reklam dışındaki reklam türleri ne olacak? Diğer reklam türleri aktif olmaya devam edecek. Ayrıca hepimizin bildiği Google Adwords üzerinden yayınlanan reklamlarda flash formatından html5’e dönüştürüldüğü için herhangi bir engele takılmayacak. Bu konuda flash reklam verenlerin zarar göreceği apaçık ortada. Onlarında en kısa zamanda HTML5 reklamları hazırlayıp değiştirmeleri yararlarına olacaktır.

Chrome For Mobile
Chrome For Mobile

Adblock uzantısı sayesinde istediğiniz tüm reklamları engelleyebiliyorsunuz. Uygulama kendi başında da tüm siteler için çalışsa da kimi zaman bazı reklam türleri bu uygulamayı aşmayı başarıyor. Bu tür sorunlar için ise Adblock geliştiricileri direkt odaklı engelleme seçeneğini koymuşlar. Yazımızı inceleyerek bu bilgileri öğrenebilirsiniz.

Bilgisayar, internet ve mobil teknolojilere meraklı, yazar.
Related Posts with Thumbnails
Be Sociable, Share!

Check Also

iPhone iOS Güncelleme iPhone iOS Sifirlama

iPhone iOS Güncelleme ve Sifirlama

iPhone iOS Güncelleme ve Sifirlama iPhone 4, 5, 6 telefonlarda güncelleme ve sıfırlama işlemlerini size ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir