Home / İnternet / Chrome’un bellek canavarı problemi sona eriyor

Chrome’un bellek canavarı problemi sona eriyor

Chrome’un bellek canavarı problemi sona eriyor

Her gün gelişmekte olan teknolojinin hayatımızdaki önemi oldukça büyüktür. Bir bilgisayar için ise en önemli yazılım kuşkusuz web tarayıcısıdır. İnternet kullanımında en çok zamanı tarayıcınızla beraber geçirirsiniz. Sohbet ederken, arama yaparken, e-posta gönderirken ve alışveriş gibi ihtiyaçlarınızın vazgeçilmezidir. Tarayıcınızın oluşturduğu sorunların başında gelen bellek canavarı problemi RAM’ın belli bir bölümünü işgal etmektedir.

Google Chrome hızlı bir tarayıcı kullanma imkânı ile rahat ve kolay kullanılabilir sadelik içerisinde kötü yazılımlardan korumak açısından güvenilir bir hizmet sunmaktadır. Birçok tarayıcı sorunu haline gelen bellek canavarı problemi ise Chrome ’un yeni sürümünde kullanıcılara sağladığı kolaylıklar arasında yer almaktadır.

Chrome’un bellek canavarı problemi sona eriyor

Chrome uygulamalar arasında en çok tercih edilen tarayıcı olsa da bilgisayarınızda RAM’ın büyük bir bölümü kapladığı da bir gerçek. Yeni sürümünde bu konuyu düzeltmek için kaldığınız yerden devam özelliği, ile tarayıcınızı yeniden başlattığınızda da sekmeler geri yüklenebilecek. Ayrıca bellek canavarı problemi içinde yüzde 10 oranında bir tasarruf sağlayarak Gmail de yapılan testlerde yeni sürüm olan Chrome 43’e oranla yüzde 25 daha az bellek kullanımını azalttığı görülmüştür.

Bilgisayar, internet ve mobil teknolojilere meraklı, yazar.
Related Posts with Thumbnails
Be Sociable, Share!

Check Also

iOS için Firefox Yayinlandi

iOS için Firefox Yayinlandi

iOS için Firefox Yayinlandi Apple tarafından üretilen yani iPhone ve iPad gibi cihazlara henüz Mozilla ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir