Home / Donanim / Commodore Reklam Afişleri #Galeri

Commodore Reklam Afişleri #Galeri

80’li ve 90’lı yıllarda bir numaralı oyun ve eğlence aleti Commodore 64 özel kaset okuyucusuna takılan bildiğimiz müzik kasetleri gibi oyun kasetleriyle çalışırdı.
Ülkemizde 1990lı yıllarda daha populer olmasına karşın dünyada ilk Commodore 64 1982 yılında piyasaya çıkmıştır. Commodore 64’ün zamanın bilgisayarı olarak görülmesindeki en önemli sebep ise IBM bilgisayarların ramlerinden, görüntü ve ses kalitesi açısından bu cihazların daha önde olmasından dolayıdır.
C64 Commodore 64’ün kısa ismidir. Commodore 64 sadece bir oyun makinesi değil, pek çok ofis veya oyun dışı farklı uygulama ve yazılımları çalıştırabilen bir bilgisayar gibidir. Commodore 64 için çıkarılmış yaklaşık 10.000 adet yazılım mevcuttur.
1954 yılında kurulan Commodore International, ilk bilgisayarını 1977 yılında Commodore PET 2001 modeliyle çıkarmıştır. Ama firmanın en popüler modeli Commodore 64‘tür.
Gelin, hep birlikte dünden bugüne çıkan Commodore bilgisayarları için yapılmış reklam afişlerine birlikte bakıp, yakın geçmişe uzanan bir zaman yolculuğuna çıkalım.


Bilgisayar, internet ve mobil teknolojilere meraklı, yazar.
Related Posts with Thumbnails
Be Sociable, Share!

Check Also

zpanel kurulumu

Centos Sunucuya zPanel Kurulumu

Centos Sunucuya zPanel Kurulumu İlk görüşte bazıları cPanel sanabilir. Yok arkadaşlar yanlış yazmadım zPanel farklı ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir