Home / Haberler / comScore’a Göre Türkiye’nin En Popüler 20 Web Sitesi

comScore’a Göre Türkiye’nin En Popüler 20 Web Sitesi

comScore, Türkiye’nin tekil ziyaretçi sayılarına göre en popüler web sitelerini yayınlamış. Rapora göre ilk sıraları Google, Facebook, MSN ve Live alıyor. Sıralamayı Türk sitelerine göre değerlendirirsek, ekolay.net aylık 9.645.000 tekil ziyaretçi sayısıyla Türkiye’nin en çok ziyaret edilen web sitesi konumunda. Ekolay.net’i 9.564.000 tekil ziyaretçi sayısıyla Blogcu.com takip ediyor ve ardından 8.695.000 ile Mynet geliyor.

Listenin tamamına göre, MyNet’ten sonra gelen izlesene.com’un Hurriyet.com.tr ve Milliyet.com.tr’nin üzerinde yer alıyor olması dikkat çekici. Bu durumun Türk internet kullanıcısının interneti daha çok eğlence ve paylaşım amaçlı kullandığına işaret ettiğini söyleyebiliriz.
Öte yandan Türkiye’ye erişimi engelli olmasına karşın en çok ziyaret edilen web siteleri sıralamasında 15. konumda olan YouTube ise internet sansürünün aşılabilirliğine en büyük örnek.

Her ne kadar sosyal paylaşım siteleri zirvede olsa da ilk 20 içerisine giren Gittigidiyor, Sahibinden.com ve Arabam.com gibi siteler, sanal alemdeki ticaretin gelişmesini gösteriyor.

Bilgisayar, internet ve mobil teknolojilere meraklı, yazar.
Related Posts with Thumbnails
Be Sociable, Share!

Check Also

iOS için Firefox Yayinlandi

iOS için Firefox Yayinlandi

iOS için Firefox Yayinlandi Apple tarafından üretilen yani iPhone ve iPad gibi cihazlara henüz Mozilla ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir