Home / Haberler / E-Üniversite

E-Üniversite

E-Üniversite

Teknoloji gün geçtikçe ilerlemesinin bir sonucu olarak, hayatımızda farklı farklı alanlarda karşımıza bir sürü kolaylık sağlamaktadır. Bu kolaylıklar kimi zaman günlük işlerimizi hallederken zamandan tasarruf etmemizi sağlar, kimi zaman bize daha rahat edeceğimiz bir iş görüşmesi imkanı sunar, kimi zaman ise maddi imkanlarımızı zorlamadan bazı işlerimizi rahatlıkla halletmemize imkan tanır.

Biz de devlet gerekse bireysel olarak teknolojinin getirdiği bu imkanlardan yararlanmak konusunda özellikle son yıllarda ön plana çıkmaya başladık. İlk olarak birkaç yıl öncesine kadar e-devlet adı altında kişinin kendine özel, bir bilişim kimliği diyebileceğimiz resmi işlerimizin büyük bir çoğunluğunu halledebileceğimiz bir oluşum çıkarıldı. Ardından yakın zamanlarda da e-kayıt adı altında üniversite kaydını kolaylaştırmak adına çok güzel bir buluş gün yüzüne çıkarıldı.

 

E-Üniversite e-kayit
 

e-kayıt Yararları

» Maddi açıdan bize çok fazla kâr sağlar.

» Kazandığımız Üniversiteye internet üzerinden kayıt yaptırabiliriz.

» Üniversiteye gidip de saatlerce kayıt sırası beklemek sorunda kalmıyoruz.

Gibi imkanlarla e-kayıt sayesinde buluştuk. Kazandığımız Üniversite bulunduğumuz yerden kilometrelerce uzaklıkta bulunabilir ve maddi imkanlar bazen kayıt için gitmeye bile el vermeye bilir. Bu konuda da devletin bize sağladığı e-kayıt imkanından yararlanmamamız için hiçbir neden yoktur.

Teknolojinin de payını hesaba katarak e-kayıt devletin bize sağladığı çok büyük bir kolaylıktır. Bunun da ötesinde tabiri caiz ise hem maddi olarak hem de manevi olarak büyük ölçüde zarara girmekten kurtulmaktayız.

Bilgisayar, internet ve mobil teknolojilere meraklı, yazar.
Related Posts with Thumbnails
Be Sociable, Share!

Check Also

iOS için Firefox Yayinlandi

iOS için Firefox Yayinlandi

iOS için Firefox Yayinlandi Apple tarafından üretilen yani iPhone ve iPad gibi cihazlara henüz Mozilla ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir