Home / Makale, İnceleme / Facebook Hesabını Kapatmak

Facebook Hesabını Kapatmak

Facebook hesabınızı tamamı ile silmek için: delete account bağlantısını tıklayıp giriş yapın ve hesabınızı silin.
Hesabınızı sadece dondurmak isterseniz;
Facebook hesabımızı açıp sağ üstteki “Ayarlar” menüsüne gelin. Ayarlar menüsü altında çıkacak olan “Hesap Ayarları” sekmesini tıklayın. Karşımıza gelen pencerede en alttaki “Hesabı Dondur” bölümüne gelerek “Dondur” bağlantısını tıklayın. Facebook hesabınızı neden kapatmak istediğinizi soracak. Seçeneklerden bir tanesini işaretleyerek ya da diğer’i seçerek nedenimizi yazıyoruz. En alttaki “Hesabımı Dondur” butonuna tıklıyoruz. Ardından size gönderilen emaildeki bağlantıya tıklayıp işlemi bitiriyoruz.

Facebook bu yöntemle hesap kapatmaz. Yalnızca hesabı dondurur. İlerde tekrar Facebook’a girerseniz kaldığınız yerden devam edecektir. Girmezseniz hesabınızı bu şekilde kapatmış olacaksınız.

Bilgisayar, internet ve mobil teknolojilere meraklı, yazar.
Related Posts with Thumbnails
Be Sociable, Share!

Check Also

Galaxy Note 5 mi One Plus 2 mi

Galaxy Note 5 mi? One Plus 2 mi?

Galaxy Note 5 mi? One Plus 2 mi? Tasarımları incelendiğinde, her iki telefonda dayanıklı metal ...

4 comments

  1. Gerçekten silinebiliyor mu bu şekilde? Denemye korkuyorum silinirse diye :)

  2. Silinebiliyor. Merak etme tek tıkla hemen silinmiyor. Bir sürü “onaylıyor musunuz” penceresinden sonra silinme moduna geçiyor. Tıpkı Hotmail hesabının silinme modu gibi 15 gün boyunca giriş yapmazsan hesabın ebediyyen silinmiş oluyor.

  3. Evet sil dedikten sonra bir daha girmessen siliyor. ama girmen için de hergün türlü bahanelerle seni kışkırtıyor. sil dedikten sonra 15 gün maillerini okuma

  4. Biz hesabınızı alınan istek üzerine kalıcı olarak siliyoruz.Hesabınızı 14 gün içerisinde aktif etmesseniz hesabınız silinecek.Eğer talebiniz olmassa hesabınız silinecektir,Lütfen isteği reddetmek için üye girişi yapın. diye mail geldi. şimdi hiç girmessem otomatik silinecekmi?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir