Home / İnternet / Facebook mesaj kutunuzda gizli bölüm

Facebook mesaj kutunuzda gizli bölüm

Facebook’ta gözden kaçırdığınızı düşündüğünüz mesajlar olduğu hiç aklınıza geldi mi?
Facebook’ta gözden kaçırdığınızı düşündüğünüz mesajlar olduğu hiç aklınıza geldi mi?

Hergün kullandığınız Facebook hesabınızda gözünüzden kaçmış, hiç okumadığınız mesajlar olabilir mi? Sağ üstteki mesajlar bölümünde arkadaş listenizden gelen mesajların yer aldığı (Gelen kutusu)nun yanı sıra bir de (diğer) sekmesi var. Dikkatinizi çekmedi değil mi?
Burdaki mesajlar arkadaş listenizde olmayan kişilerin size gönderdiği mesajların yer aldığı kutu. Hatta bu bölüm de kendi arasında sekmelere ayrılmış: Spam, Arşiv ve Engellenenler. Aslında sizinle temasa geçmek isteyen birçok insanın mesajlarını burada gözden kaçırıyor olabilirsiniz. Çünkü listenizde olmayan kişilerin mesajları buraya düşebiliyor.

New York Times gazetesi editörü David Pogue’un kısa bir süre değindiği konu, ABD’de çok sayıda insanı memnun etti. Milhyonlarca ABD’li, eski arkadaşlarından kendilerine yapılan iş tekliflerine kadar çok sayıda mesajı görmediklerini fark etti.

ABC News’a konuşan Facebook Mesajları Ürün Direktörü Jimmy Chen, “Amacımız, kullanıcılara en ömemli mesajları ulaştırmak, düşük kalitedekileri ise kenarda tutmak… Bunu belirlemek için bazı faktörleri gözden geçiriyoruz. Bunlardan en önemlisi, arkadaşlık durumu. Eğer mesajı gönderen kişi arkadaşınız veya ortak arkadaşınız bulunan biriyse, mesaj Gelen Kutusu’na düşüyor” dedi.

Ayarları yapmak için Gelen Kutusu’nda tümünü gör’e tıklayın. Açılan pencerede ‘Diğer’i seçin. Daha sonra ‘Tercihleri Düzenle’ başlığından ayarlar’a girin.

Facebook, Diğer kutusunun 2010’dan bu yana bulunduğunu belirtti. Kısaca, çok sayıda gizli kalmış mesajınız olabilir.

Kaynak: Ntvmsnbc

Bilgisayar, cep telefonu ve teknoloji tutkunu. Fenerbahçeli, Fethiyeli ve aşık.
Related Posts with Thumbnails
Be Sociable, Share!

Check Also

WhatsApp

WhatsApp Büyüme Potansiyelini Kaybetti

WhatsApp Büyüme Potansiyelini Kaybetti WhatsApp geçtiğimiz senelere göre daha az bir büyüme oranı gösterdi. Bu ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir