Home / İnternet / Facebook Sosyal Medya Reklamciligi Nasil Yapilir

Facebook Sosyal Medya Reklamciligi Nasil Yapilir

Facebook Sosyal Medya Reklamciligi  Nasil Yapilir

Facebook hiç şüphesiz sosyal medya siteleri arasında en çok bilinen ve tanınan sitelerden birisidir. Böyle olması haliyle facebook sosyal medya reklamcılığının en iyi iş yapan sitelerinden birisi konumundadır. Birçok kişi facebook’da zaman geçirirken birçok sayfa reklamı, site reklamı, ürün reklamı ile karşılaşmaktadır. Son 4 yıl içerisinde sosyal medyada reklamcılığın bu kadar yayılması şüphesiz facebook’un her geçen gün kullanıcı sayısının artmasından kaynaklanmaktadır.

Bu sebeblerden dolayı son yıllar içerisinde facebook birçok kuruluş ve işletmeye reklam hizmeti vermektedir. Peki facebook reklam hizmetinden nasıl yararlanabiliriz. Öncelikle şirketiniz veya internet siteniz olduğunu kabul edelim. Sizler şirketiniz ya da internet sitenizin birçok kişi tarafından görülmesini tanınmasını istiyorsunuz. İlk önce facebook sayfanızı oluşturmanız gerekmektedir. Oluşturduğunuz sayfanızda hangi kategori üzerinde hizmet verecekseniz o kategori hakkında içerik paylaşımı yapmanız gerekecektir. Facebook’un sizlere sunduğu ücretli reklam hizmeti sayesinde istediğiniz kişi ve hedef kitleye ulaşabilirsiniz.

Facebook Fotograf Düzenleme Özelligi

Paylaştığınız gönderileri belirlediğiniz hedef kitlesine facebook’un reklam hizmeti sayesinde ulaştırıp gerek müşteri gerek sitenize yeterli şekilde hit çekebilirsiniz. Facebook reklam hizmetinin haricinde sektörünüz ile alakalı büyük facebook grup ve sayfalarının adminlerinden ücret karşılığında sayfanız veya paylaşımlarınızı hedef kitleye ulaştırabilirsiniz.

Bilgisayar, internet ve mobil teknolojilere meraklı, yazar.
Related Posts with Thumbnails
Be Sociable, Share!

Check Also

Blog Sitesi Açacaklara Oneriler 1

Blog Sitesi Açacaklara Öneriler

Blog Sitesi Açacaklara Öneriler Blog siteleri oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Bu gibi siteler genellikle ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir