Home / İnternet / “Facebook Zaman Tüneli” sorunsalına çözüm

“Facebook Zaman Tüneli” sorunsalına çözüm

Facebook’un Timeline uygulaması muhteşem görsel şölen sunuyor ama hala birçok kullanıcı alışamamaktan şikayetçi.

Facebook 2011 sonunda eski profil sistemine alternatif olarak getirdiği Timeline eklentisi ile bir devrim yapmaya hazırlanadursun, birçok kullanıcı denemek amacıyla geçiş yaptığı bu uygulamadan çıkamamaktan şikayetçi. Beta aşamasındayken uygulamadan çıkmak mümkün iken artık uygulama varsayılan profil sistemi oldu. Bir süre sonra artık eski profil sistemi de kullanılmayacak. Peki bu konuda ne yapabiliriz? Aslında bu konuda yazılmış birçok Facebook uygulaması var ama biz bunları güvenli bulmadığımızdan sizlere en azından kendi bilgisayarınızda Facebook’un eski profil sistemiyle nasıl kullanılabileceğini anlatacağız.

Anlatıma geçmeden önce şunu belirtmek gerek. Facebook Timeline uygulaması yeni nesil tarayıcılar için tasarlanmış. Bu da demek oluyor ki, örneğin Internet Explorer 7 ve alt sürümlerinden Facebook hesabınıza giriş yaptığınızda bütün profilleri eski profil sistemi ile görüntüleyebiliyorsunuz. Ama Windovs 7 ve üstü bir işletim sistemi kullanıyorsanız varsayılan olarak IE8 yüklü gelir ve IE7 kurmanız mümkün olmaz. Ancak XP kullanıcısıysanız IE7 ile Facebook’u kullanabilir ve eski profil sistemiyle Facebook’u görüntüleyebilirsiniz.

Peki IE7 ve eski sürümleri nasıl kullanabilirsiniz?

Bunun için Webmasterlar için tasarlanmış IETester – Internet Explorer Tarayıcı Uyumluluğu Test Programı‘nı indirip bilgisayarımıza kuruyoruz. IETester, adından da anlaşılabileceği gibi Internet Explorer’ın eski tarayıcı sürümleri IE5.5, IE6, IE7 ve IE8’den başlayıp en son güncel sürümüne kadarki sürümleri ile web sitelerinin uyumluluğunu tek bir program üzerinden test edebileceğiniz işlevsel bir araç. Yani başka bir deyişle bilgisayarınızda Internet Explorer’ın bütün versiyonlarını aynı anda kullanabildiğiniz işlevsel bir tarayıcı.

Download IETester v0.4.11 (38MB)

Bilgi için: IETester

Bilgisayar, internet ve mobil teknolojilere meraklı, Arkeolog.
Related Posts with Thumbnails
Be Sociable, Share!

Check Also

iOS için Firefox Yayinlandi

iOS için Firefox Yayinlandi

iOS için Firefox Yayinlandi Apple tarafından üretilen yani iPhone ve iPad gibi cihazlara henüz Mozilla ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir