Home / Makale, İnceleme / Galaxy Note 5 mi? One Plus 2 mi?

Galaxy Note 5 mi? One Plus 2 mi?

Galaxy Note 5 mi? One Plus 2 mi?

Tasarımları incelendiğinde, her iki telefonda dayanıklı metal kasa ve Corning Gorilla Glass 4 ekran ile dikkat çekerken, OnePlus 2 farklı arka kapak seçenekleri ile daha fazla seçenek, Galaxy Note 5 ise daha dayanıklı Gorilla Glass 4 arka cam ile öne çıkıyor.

Tasarım özelliklerine kalınlık ve ağırlık olarak bakıldığında ise Galaxy Note 5, 7,6 mm kalınlık ve 171 gram ağırlık, OnePlus 2 ise 9,9 mm kalınlık ve 175 gram ağırlık özelliklerine sahip.

Galaxy Note 5 ve OnePlus 2 ekran karşılaştırması

Hem ekran boyutu hem de çözünürlüğü ile OnePlus 2’nin önüne geçen Galaxy Note 5, Super AMOLED ekranı ile daha iyi görüntüler sunuyor. OnePlus 2’de yer alan LTPS LCD ekran teknolojisi ise klasik IPS LCD ekran ve Super AMOLED ekranlar arasında konumlanmakta. Ekran detaylarına baktığımızda ise Galaxy Note 5, 5,7 inç Quad HD Super AMOLED ekran ve 518 ppi piksel yoğunluğu, OnePlus 2 ise 5,5 inç Full HD LTPS LCD ekran ve 401 ppi piksel yoğunluğuna sahip.

Galaxy Note 5 ve OnePlus 2 kamera karşılaştırması

Arka kameraya geldiğimizde hem çözünürlük hem de diğer detaylar ile OnePlus 2’nin önüne geçen Samsung, ön kamerada özellikle Quad HD video çekebilmesi ile daha iyi görünüyor. Kamera detaylarına geldiğimizde Galaxy Note 5, f/1,9 diyafram açıklığına sahip 16 Megapiksel arka kamera, 4K video kaydı, 120fps ağır çekim ve 5 Megapiksel ön kamera özellikleri sunuyor. OnePlus 2 ise 13 Megapiksel arka kamera, 4K video kaydı, 120fps ağır çekim ve 5 Megapiksel ön kamera özelliklerine sahip.

 

Galaxy Note 5 mi One Plus 2 mi

 

Galaxy Note 5 ve OnePlus 2 işlemci, RAM karşılaştırması

İşlemci tarafında her iki telefon da her uygulama ve oyunu çalıştırabilecek gücü sunmasına karşın, Galaxy Note 5 Eynos 7420 işlemci ile benchmark testlerinde daha güçlü olduğunu gösteriyor. RAM’a baktığımızda ise OnePlus 2 fiyat farklılığı yaratan 3 GB ve 4 GB RAM seçenekleri ile öne çıkıyor.

Bilgisayar, internet ve mobil teknolojilere meraklı, yazar.
Related Posts with Thumbnails
Be Sociable, Share!

Check Also

4.5 G Faturalara Yansıyacak Mı

4.5G Nedir

4.5G Nedir? Türkiye de uzun zamandır tartışılan 4G konusu baltalanmış sonucunda ise 5G konusu tartışılmaya ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir