Home / Haberler / Galaxy Note 5 Türkiye Fiyatı

Galaxy Note 5 Türkiye Fiyatı

Galaxy Note 5 Türkiye Fiyatı

Türkiye’de en çok kullanılan telefon markası hangisidir diye bir araştırma yapsanız il sırayı herkesin tahmin ettiği gibi samsung alır. Hem sunduğu özellikler ile hem de her kesime uygun fiyatları ile telefon almak isteyenlerin ilk tercihi oluyor. Teknolojinin hızına ayak uydurmak her geçen gün daha da zorlaşıyor. Bir telefon aldığımızda daha 1 sene geçmeden hemen bir üst modeli çıkıyor ve yenisini almak için birbirimizle yarışmaktayız. Ve galaxy note 4 ü piyasaya süren samsungun yeni sezon için ürettiği ve yeni telefon alacak olanların merakla beklediği galaxsy note 5 ve galaxy note 5 Türkiye fiyatı hakkında size bilgiler vereceğiz.

Tasarım

Galaxy note 5 tasarım olarak note 4 ten ziyada s6 ya daha çok benzemektedir. Bu telefon 153.2 x 76.1 x 7.6mm kasa abatlarına ve 171 gram ağırlığına sahip. Ayrıca telefon metal çerçeve ve cam ön-arka yüzeylere sahip.

Ekran

Galaxy Note 5’te beklendiği gibi 5.7 inç büyüklüğünde Quad HD çözünürlüklü Süper AMOLED ekran var. İnç başına 518 pikselin sığdırıldığı Super AMOLED panel Corning Gorilla Glass 4 ile korunma sağlanıyor.

İşlemci

Note 5’te önceden bildiğimiz tanıdık bir işlemci yer alıyor. 14nm FinFET üretim teknolojisine sahip olan işlemci dört adet Cortex-A57 ve dört adet Cortex-A53 çekirdeklerden oluşuyor. Galaxy Note 5’in grafik yükünü ise de Mali-T760 GPU üstleniyor.

 

Galaxy Note 5 Türkiye Fiyatı

 

Diğer Özellikler

Telefonda 16 mp çözünürlüklü arka kamera kullanılmaktadır. Galaxy Note 5’in yazılım tarafını Android 5.1 tabanlı TouchWiz kullanıcı ara yüzü oluşturuyor.

Fiyatı

Galaxy note 5 in türkiye fiyatı na gelince ülkemizde 2699 TL den giriş yaptı. 28 ağustos tarihinde stoklara girecek.

Bilgisayar, internet ve mobil teknolojilere meraklı, yazar.
Related Posts with Thumbnails
Be Sociable, Share!

Check Also

4.5 G Faturalara Yansıyacak Mı

4.5G Nedir

4.5G Nedir? Türkiye de uzun zamandır tartışılan 4G konusu baltalanmış sonucunda ise 5G konusu tartışılmaya ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir