Home / Haberler / Google Chrome’da açık bulun, para kazanın

Google Chrome’da açık bulun, para kazanın

Mozilla’nın açık kaynak ilkelerini takip eden Google, Chromium blogta geçtiğimiz gün bir açıklama yaptı. Bu açıklamada Chromium dünyasına daha fazla kullanıcıyı dahil etme çabası olarak, Google Chrome web tarayıcısında açık bulanlar için bir ödül sisteminin uygulanacağı açıklandı.

Mozilla bug raporlarına 500 Dolar önerirken, Google uygun bir bug rapor eden herkese 500 Dolardan başlayan ödüller sunuyor. Bir kullanıcı ciddi bir açık bulursa, Google’ın bu kullanıcıya ödeyeceği miktar 1337 Dolara kadar çıkabilecek. Bu teklif üst düzey kullanıcılar için çok cazip olarak görülebilir.

Bulunacak kusurlar “Chromium bug tracker” vasıtası ile iletilecek ve tüm bu iletiler bir grup mühendis tarafından incelenecek. Bulunacak bu hatalar Chromium, Chrome ve Google Gears gibi eklentilerde de aranacak.

Açıklamaya göre en dikkat çekici güvenlik açıklarından bazıları üçüncü kişiler tarafından bulunmaktadır. Bu şekilde bir teşvik sistemi ile web tarayıcı daha güvenli hale gelecektir. Ayrıca bu, süre sınırı olmayan bir program olarak sürekli yürürlükte kalacaktır. Katılan araştırmacılardan buldukları bugları Google’a rapor etmeden önce halka duyurmamaları konusunda da bir uyarı bulunuyor. “Olayın sorumluluk çerçevesinde ifşası çift yönlü bir caddedir ve Google, rapor edilen hataların makul bir zaman zarfında düzeltileceğinin de kendi görevi olduğunun bilincindedir.”

Bilgi için: Google Chromium Blog

Bilgisayar, internet ve mobil teknolojilere meraklı, yazar.
Related Posts with Thumbnails
Be Sociable, Share!

Check Also

iOS için Firefox Yayinlandi

iOS için Firefox Yayinlandi

iOS için Firefox Yayinlandi Apple tarafından üretilen yani iPhone ve iPad gibi cihazlara henüz Mozilla ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir