Home / İnternet / “Google Go” Google’ın Yeni Deneyi

“Google Go” Google’ın Yeni Deneyi

İnternet devi elini farklı bir alana daha atıyor: Google, “Go” projesi ile bu kez neyin peşinde?

İnternet devi Google, “Go” ile kendi programlama dilini tanıttı. Go’nun güçlü yanlarının hızlılığı ve bu hızlılıktan kaynaklanan yüksek verimin olacağı söyleniyor.

Google’ın web günlüğünde yaptığı açıklamaya göre programlama dili, Phyton gibi dinamik bir dilin geliştirme hızını; C veya C++ gibi bir dilin güvenliğini bir potada eritiyor. Google’a göre dev kütüphaneler bile saniyeler içerisinde derlenebiliyor ve geliştirilen kod yaklaşık olarak C hızında çalışıyor.

Go özellikle çok işlemcili sistemler için uygulama geliştirmeye elverişli olacak ve nesne odaklı tasarım için sade bir başlangıç sunacak. Ayrıca Google tüm dili bir Creative-Commons lisansı altında yayımladı.

Programlama dili golang.org adresinden indirilebiliyor.

Bilgi için: Goland

Bilgisayar, internet ve mobil teknolojilere meraklı, yazar.
Related Posts with Thumbnails
Be Sociable, Share!

Check Also

WhatsApp

WhatsApp Büyüme Potansiyelini Kaybetti

WhatsApp Büyüme Potansiyelini Kaybetti WhatsApp geçtiğimiz senelere göre daha az bir büyüme oranı gösterdi. Bu ...

2 comments

  1. bu google iyice kafayı yedi hem ücretsiz işletim sistemi hem ücretsiz programlama dili.. unuttuğum neler yok? gmail, google blog, documens, vs vs vs.. bu adamlar ya dünyayı çok seviyo yada bşka bilmediğimiz birşey var

  2. Google ücretsiz sunduğu hizmetlerden dolaylı yollardan kat be kaqt para kazanıyor. Hiç bir ticari şirket para kazanmayacağı işe yatırım yapmaz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir