Home / Haberler / Google Video 29 Nisan’da Kepenk Kapatıyor

Google Video 29 Nisan’da Kepenk Kapatıyor

Google, kullanıcılarına yaptığı duyuruyla artık Google Video hizmetini sadece arama motoru olarak devam ettireceğini belirtti. Halihazırda Google Video sitesinde yüklü bulunan videoların ise, yükleyicileri tarafından 13 Mayıs 2011’e kadar indirilip yedeklenebileceğini, 29 Nisan 2011’den sonra da artık site üzerinden video izleme hizmetinin tamamen sonlandırılacağını duyurdu. 2009 Mayıs ayında başlayan kapatma süreci, Youtube’un Google bünyesine katılmasından sonra, Google’ın artık video hizmetini Youtube veritabanından vermek istemesinin bir sonucu. Google, hala video arama konusunda, tüm video sitelerinden listelediği sonuçlarla mükemmele yakın sonuçlar vermektedir.

Konuyla ilgili Google’dan yapılan açıklama şöyle:
“Bu ay içinde, Google Video’daki barındırılan video içerikler artık oynatılmak üzere sunulmayacak. 2009 Mayıs ayından itibaren Google Video’ya video yükleme hizmeti durdurulmuştu ve şu anda yüklü durumdaki barındırılan içerikler kaldırılmaktadır. Google Video’nun gücünün, kullanıcıların, web’de nerede barındırılıyor olursa olsun video arayabilmelerini sağlamaktan geldiği fikrimizi her zaman koruduk. Ve bu geçiş, bu teknolojileri tüm dünyada genelindeki arama yapan kullanıcılarımızın yararına daha da geliştirmeye odaklanmamızı sağlayacak.

29 Nisan 2011’de, Google Video’da yüklü bulunan videolar artık oynatılmak üzere sunulmayacak. Video durumu sayfasına eklediğimiz “İndir” düğmesini kullanarak, kaydetmek istediğiniz tüm video içerikleri indirebilirsiniz. İçerik indirmek istemiyorsanız herhangi bir şey yapmanız gerekmiyor. (İndirme özelliği 13 Mayıs 2011’den sonra devre dışı kalacaktır.)

İçeriklerinizi YouTube‘a taşımadıysanız, bir an önce taşımanızı öneririz. YouTube, videolarınızı özel olarak paylaşma veya liste dışı olarak yayınlama da dahil, video barındırmaya yönelik pek çok seçenek sunar. Daha fazla bilgi edinmek için buraya bakın.

Aşağıda videolarınızı nasıl indireceğiniz anlatılmaktadır:

Video Durumu sayfasına gidin.
Bir videoyu bilgisayarınıza indirmek için İşlemler sütununda ilgili videonun sağında bulunan Video İndir bağlantısını tıklayın.
Video indirildikten sonra, Video İndir bağlantısının yanında “Zaten İndirildi” ifadesi görünür.
Google Video’da yüklü çok sayıda videonuz varsa, tümüne erişmek için sayfanın sağ alt tarafındaki sayfa denetimlerini kullanmanız gerekebilir.
Lütfen unutmayın: Bu indirme seçeneği 13 Mayıs 2011’e kadar kullanılabilecektir.

Kısabirmola // MBA

Bilgisayar, cep telefonu ve teknoloji tutkunu. Fenerbahçeli, Fethiyeli ve aşık.
Related Posts with Thumbnails
Be Sociable, Share!

Check Also

iOS için Firefox Yayinlandi

iOS için Firefox Yayinlandi

iOS için Firefox Yayinlandi Apple tarafından üretilen yani iPhone ve iPad gibi cihazlara henüz Mozilla ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir