Home / İnternet / Hosting Seçiminde Lokasyon Tercihi Nasil Yapilmali

Hosting Seçiminde Lokasyon Tercihi Nasil Yapilmali

Hosting Seçiminde Lokasyon Tercihi Nasil Yapilmali

Bir websitesi kuracağımız zaman ilk başvuracağımız kaynaklardan biri de hosting olacaktır. Bu nedenle bu yazımızda sizlere hosting tercihleri konusunda çeşitli detaylar vereceğiz. Öncelikle şunu belirtelim ki; Lokasyon tercihinin Google tarafında yani seo açısından bir zararı yoktur. Çünkü Google webmaster ortamında websiteleri için lokasyon seçim alanı oluşturmuştur. Sadece burada değil HTML etiketler arasında da sitenin içeriği Google’a bildirilebilmektedir. Yani seçimimizi seo açısından sıkıntımız bulunmamaktadır.

Türkiye’ye uzak lokasyonlarda kullanıcıların erişim problemleri yaşandığı için Amerika, Kanada, Çin gibi bir çok yerden hosting alınmamalıdır. Çünkü ping değerleri yüksek olacağından sitenin ulaşımında bir çok problemle karşılaşılmaktadır. Artık bulut teknolojisi var olduğu için bu tür sorunları aşmak mümkündür. Genellikle lokasyon tercihlerinde çok takılsakta bir cloud hosting alarak tüm sorunlara elveda diyebiliriz. Eğer bu çözüm sizin için uygunsa yazının devamını okumanıza gerek yoktur.

Hosting için hangi Lokasyon secilmeli 1

Hollanda, Almanya ve Fransa gibi bir çok lokasyon ülkemiz tarafından kullanılmaktadır. Çünkü ping değeri açısından bu lokasyonlar iyidir. Yani bu tür yerlerden hosting alabilirsiniz. Türkiye ile bağlantı problemi yaşayacağınızı sanmıyorum. Çünkü bizim kullandığımız sunucuda en yakın olan Almanya da barınmaktadır.

Hosting için hangi Lokasyon secilmeliTürkiye lokasyonun ekstra bir faydası var mı?

Eğer projeniz tamamen Türkiye içinde olacaksa ülkemiz içinden sunucu almanız sizin için daha mantıklı bir tercih olabilir. Çünkü büyük projelerde sunucular konusunda arıza gibi durumlarda yabancı firmalarla iletişim kurmak çok zor olabilmektedir. Ama Türkiye içinde çok daha hızlı destek alabilirsiniz. Eğer yaptığınız iş büyük ve Türkiye çapında olacaksa Türk firmalarını tercih etmelisiniz.

Kısacası lokasyonun seoya etkisi yoktur. Bütçenize göre Türkiyeye yakın lokasyonlardan hosting veya sunucu satın alabilirsiniz. İlla Türkiye lokasyon almanıza gerek yoktur. Lakin tüm dünya ile iletişim halinde iseniz bulut teknolojisi tam size göre demektir. Bu konuda daha fazla bilgi edinmek için ‘Cloud Teknolojisi Nedir?’ – ‘Cloud Hosting Nedir?’ başlıklı yazılarımızı incelemenizi tavsiye ederiz.

Bilgisayar, internet ve mobil teknolojilere meraklı, yazar.
Related Posts with Thumbnails
Be Sociable, Share!

Check Also

Blog Sitesi Açacaklara Oneriler 1

Blog Sitesi Açacaklara Öneriler

Blog Sitesi Açacaklara Öneriler Blog siteleri oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Bu gibi siteler genellikle ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir