Home / Haberler / İnsan vücudu üzerinden kablosuz veri aktarımı Yapılabilir mi?

İnsan vücudu üzerinden kablosuz veri aktarımı Yapılabilir mi?

İnsan vücudu üzerinden kablosuz veri aktarımı Yapılabilir mi?

Bilim insanları yaptıkları araştırmalarla bizleri şaşırtmaya devam ediyor. Şaşıracağımız bir haber duymadan günlerimiz geçmiyor. Dünyanın ve insanlığın gelişimi için son derece önemli çalışmalar arasında insan vücudunda kablosuz veri aktarımı buluşu bizler için son derece büyük önem taşıyor.

Kaliforniya Üniversitesi’nden bir grup araştırmacı insan vücuduna manyetik sinyaller göndererek çalışan yeni bir iletişim ağı geliştirdi. Gelecek yıllar içerisinde insan vücudunda kablosuz veri aktarımı çalışmalarının sonucu olarak giyilebilir elektronik cihazlar arasında veri alışverişi yapılabilecek. Kulağa çok karışık gelse de geliştirilen yeni iletişim tekniği ile radyo dalgaları kullanılarak yapılacak iletilerin daha az yol kat ettiği tespit edilmiş.

İnsan vücudu üzerinden kablosuz veri aktarımı Yapılabilir mi

Akıllı saatler gibi giyilebilir teknolojiler günümüzün moda terimleri arasında yer alıyor. İnsan vücudunda kablosuz veri aktarımı ile bluetooth teknolojisinden daha az pil tüketen iletişim ağı ile gelecekte kullanılacak giyilebilir teknolojik ürünlerin daha az enerji harcaması sağlanmış olacak. Zamanla bu işe ticari olarak para yatıran bir şirket bulunursa projenin ilerleyerek daha farklı boyutlara gelmesi de mümkün görünüyor.

Bilgisayar, internet ve mobil teknolojilere meraklı, yazar.
Related Posts with Thumbnails
Be Sociable, Share!

Check Also

4.5 G Faturalara Yansıyacak Mı

4.5G Nedir

4.5G Nedir? Türkiye de uzun zamandır tartışılan 4G konusu baltalanmış sonucunda ise 5G konusu tartışılmaya ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir