Home / Haberler / Instagram’dan Müjdeli Haber

Instagram’dan Müjdeli Haber

Instagram’dan Müjdeli Haber

Instagram kullanıcılarına müjdeyi verdi. Kullanıcılar artık resim ve vidolarını orijinal boyutları ile yükleyebilecek. Instagram’da bomba yenilik başlığı ile duyurulan müjde kullanıcılarını sevince boğdu.

Instagram’dan bomba yenilik

 

Mobil fotoğraf paylaşım uygulaması olan Instagram, İOS ve Android kullanıcılarına yaptığı güncellemeyle fotoğrafların sadece kare olarak değil panoramik veya portre olarak da yükleyebilmesine olanak sağladı. Instagram’da bomba yenilik ile sisteme video ekleyenler de aynı avantajdan faydalanabilecek. Sürekli şikâyet alan uygulama, yaptığı yenilikle kullanıcıları tarafından daha sık kullanılmaya başlanacak. Paylaşılan fotoğraf ve videolarda her 5 paylaşımdan birinin kare formatta olmadığına dikkati çeken uygulama konunun gerekliliğini ve önemini bu bilgi ile açıkladı. Önceki uygulama ile fotoğrafların orijinal ölçülerinde yayınlanabilmesi için farklı uygulamalara ihtiyaç duyuluyordu. Bu da fotoğrafın alt ve üst kısımlarında boşluklar kalmasına, fotoğrafın gereksiz yere küçülmesine ve boşlukların gözü yormasına neden oluyordu. Açıklamayı kendi blog sitesinden duyuran Instagram, yenilikten mutluluk duyduklarını belirtti. Kare formatın her zaman devam edeceğini, ancak gerekli yeniliklerinde kullanıcı memnuniyetini artıracağını belirten uygulama yeni versiyonun herkes tarafından beğenilerek kullanılacağından oldukça emin görünüyor.

 

Instagram dan Müjdeli Haber

 

Böylece çekilen fotoğraflar ve videolar vermek istedikleri mesajı daha net bir biçimde verebilecek. Özellikle videolar yeni format ile daha sinematik bir gözle izlenebilecek. Kullanıcı geri bildirimleri dikkate alınarak yapılan yenilikler sürekli gelişerek daha kolay ve istenen kullanım şartlarını yerine getirmeye devam edecek. Artık istediğiniz yerde istediğiniz pozla çektiğiniz fotoğrafları orijinali ile aynı şekilde Instagram hesabınızdan paylaşabileceksiniz.

Bilgisayar, internet ve mobil teknolojilere meraklı, yazar.
Related Posts with Thumbnails
Be Sociable, Share!

Check Also

iOS için Firefox Yayinlandi

iOS için Firefox Yayinlandi

iOS için Firefox Yayinlandi Apple tarafından üretilen yani iPhone ve iPad gibi cihazlara henüz Mozilla ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir