Home / Haberler / Internet Explorer 6 ölmüyor!

Internet Explorer 6 ölmüyor!

Microsoft’un çok güvendiği işletim sistemi Windows 7 piyasada. Üstün özelliklere sahip olduğunu söylediği yeni tarayıcısı Internet Explorer 8 ise daha da önce çıkmıştı. Fakat kullanıcı istatistikleri Windows kullanıcılarının alışkanlıklarını kolay kolay değiştiremediklerini ortaya koyuyor.

İstatistiklere göre Halen iki nesil önceki işletim sistemi olan Windows XP’yi tercih eden kullanıcıların oranı %69. Windows kullanıcıları asında en çok kullanılan Internet Explorer sürümü ise artık antika olarak görülen Internet Explorer 6. IE6’nın kullanım oranı hala %23,3’lerde…

Microsoft ise artık değişim istiyor ve bu amaçla özel bir kampanya başladı. Haziran 2010’a kadar sürmesi planlanan bu kapmayanın hedefi ise dünya üzerinde IE6 kullanan kalmaması. Microsoft özel tanıtım yöntemleri ile kullanıcıları IE6’yı terk edip, IE8’e geçmelerini için ikna etmeye çalışacak.

Kisabirmola’nın en genç ve en yeni editörüdür. Pardon büdütörüdür. İnternet ve mobil teknolojilerle haşır neşirliğini yazılarıyla hayata geçiriyor.
Related Posts with Thumbnails
Be Sociable, Share!

Check Also

İnsan vücudu üzerinden kablosuz veri aktarımı Yapılabilir mi

İnsan vücudu üzerinden kablosuz veri aktarımı Yapılabilir mi?

İnsan vücudu üzerinden kablosuz veri aktarımı Yapılabilir mi? Bilim insanları yaptıkları araştırmalarla bizleri şaşırtmaya devam ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir