Home / Teknoloji / İphone 6S’deki 3D TOUCH Nedir?

İphone 6S’deki 3D TOUCH Nedir?

İphone 6S’deki 3D TOUCH Nedir?

Apple markası, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirmiş olduğu etkinlik kapsamında iPhone 6s ve iPhone 6s Plus cep telefonu modellerini kullanıcılarının beğenisine sunmuştur. Bu etkinliğe 3D Touch özelliğinin damga vurduğu görülmektedir.

Genel itibariyle bakıldığında iPhone 6 ve iPhone 6s cep telefonu modelleri seleflerine benzerlik gösterse dahi dokunmatik ekran üzerinde çeşitli özelliklerle karşımıza çıkmıştır. 3D Touch özelliği de bunlardan biridir. Bilindiği gibi iPhone ekranı üzerinde kıstırma, dokunma ve kaydırma gibi Multi-Touch hareketlerini pek çok telefona kıyasla çok daha kolay bir şekilde gerçekleştiriyorduk.

İphone 6S deki 3D TOUCH Nedir

3D Touch sayesinde bu hareketler dâhilinde Pop ve Peek hareketleri de eklenmiştir. 3D Touch özelliğiyle uygulamanın üzerine basılı tutup hızlı erişim menüsü açabilirsiniz. Tek tuşla eylemlerinizi hızlıca gerçekleştirmeniz mümkündür. Pop ve Peek hareketleriyle ekrana uyguladığınız baskı sonucunda birçok eylemi gerçekleştirebilirsiniz. Yani telefona gelen iletiye hafifçe bastırarak (bu Peek hareketi olmaktadır.) ön izleme gerçekleştirebiliyorsunuz. Biraz daha baskı uyguladığınızda da (bu da Pop hareketi olmaktadır.) mailinizi yani iletiyi açmanız mümkündür.

Bilgisayar, internet ve mobil teknolojilere meraklı, yazar.
Related Posts with Thumbnails
Be Sociable, Share!

Check Also

Apple Watch Yerini Fitbit'e Kaptirdi

Apple Watch Yerini Fitbit’e Kaptirdi

Apple Watch Yerini Fitbit’e Kaptirdi Şu bir gerçek ki Apple girişimini yaptığı her alanda lider ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir