Home / Yazılım / Microsoft Snip ile Ekran Görüntünüzü Alin

Microsoft Snip ile Ekran Görüntünüzü Alin

Microsoft Snip ile Ekran Görüntünüzü Alin

Geçtiğimiz günlerde Microsoft yeni geliştirdiği basit gibi duran ama en çok işimize yarayan araçlardan biri olan ekran görüntüsü alıp kaydetme programını tüm dünya için yayınladı. Program içinde önemli özelliklerde bulunuyor. Üstelik bu program tamamen ücretsiz olarak bizlere sunuluyor. Programı açtığımda lightshot isimli yazılımla çok benzerliği olduğunu söyleyebilirim. Lakin lightshot’tan daha gelişmiş seçeneklere de sahip olduğu için elbette daha öne geçebilir.

Öncelikle şunu belirtelim ki; Program PrintScreen tuşuna bastığınızda otomatik çalışmıyor yani ekran görüntüsü almak istediğinizde önce programı açmanız daha sonra PrintSreen tuşuna basmanız gerekiyor. Bu konuda sanıyoruz ki ilerleyen sürümlerde çözümler üretilecektir. Program ile ekran görüntüsünü kaydettiğimizde bizi direkt olarak Snip Editör’e aktarıyor. Bu bölümde ise aşağıdaki özelliklerden yararlanabiliyoruz.

Karşımıza gelen aşağıdaki ekranda gördüğünüz üzere resmin üzerine 5 farklı renkte yazı yazabiliyoruz. Lightshot yazılımında ise istediğimiz renkte yazı yazabiliyor idik. Burada Snip’in artısı ise yazının Pen bölümünden daha kalın yazılabilir olmasıdır. Sanırım Microsoft Snip‘in diğer ekran görüntüsü alma programlarından ayrılan en büyük özelliği resmin içine aşağıda görebileceğiniz üzere ses kaydı alınarak eklenebiliyor olmasıdır. Resminize ses kaydını ekleyip .mp4 biçiminde kaydedebiliyorsunuz. Daha sonra ise resmi bilgisayarınıza kaydedebilir, Share alanından istediğiniz e-posta adresine gönderebilirsiniz.

Microsoft Snip

Programın içinde ses kaydı yapabilmek için en yukarı solda bulunan Record düğmesine basmanız yeterlidir. Ayrıca Eraser’dan belirli yerleri silebilir veya Eraser All‘a tıklayarak tüm değişiklikleri kaldırabilirsiniz.

Genel olarak baktığımızda aslında Lightshot ile çok fazla farkı olmadığını düşünüyoruz. Hatta Snip üzerinde URL paylaşımı olmaması da üzücü bir durum çünkü anlık olarak resmi kaydedip web ortamından link almak Snip’te mevcut değil. Umuyoruz ki ilerleyen zamanlarda bu eksik özelliklerde gelir.

Bilgisayar, internet ve mobil teknolojilere meraklı, yazar.
Related Posts with Thumbnails
Be Sociable, Share!

Check Also

iPhone iOS Güncelleme iPhone iOS Sifirlama

iPhone iOS Güncelleme ve Sifirlama

iPhone iOS Güncelleme ve Sifirlama iPhone 4, 5, 6 telefonlarda güncelleme ve sıfırlama işlemlerini size ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir