Home / Haberler / Pardus Staj Seçmeleri Başlıyor

Pardus Staj Seçmeleri Başlıyor

Pardus Projesi bu yıl da yaz dönemi stajları kapsamında kendini geliştirmek isteyen başarılı 20 öğrenciyi proje ofisinde staja davet ediyor. Stajyerlerin gerçekleştirecekleri projeler Pardus sürümünde yer alacak, başarılı stajyerler Pardus geliştircisi olarak iş olanağı bulabilecekler.

TÜBİTAK UEKAE bünyesinde geliştirilen Pardus işletim sisteminde staj yapma olanağına kavuşacak 20 genci büyük fırsatlar bekliyor. Stajyerin gerçekleştirecekleri projelerden başarılı olanlar ilk Pardus sürümünde yer alacak, başarılı gençler Pardus ve UEKAE bünyesinde iş olanağına bir adım daha yaklaşmış olacaklar.

21 Haziran – 16 Temmuz ve 2 – 27 Ağustos tarihlerinde olmak üzere iki ayrı tarihte gerçekleştirilecek staj dönemlerinin her birinde Pardus projesinde çalışmak üzere 10’ar stajyer alınacak. 15 Mart’ta başlayacak başvurular için adaylar, buradan online olarak form dolduracaklar. 1 ay sürecek başvuru tarihinin sonunda Gebze’de yer alan TÜBİTAK UEKAE Pardus ofislerinde staj yapmaya hak kazananlar 19 Nisan’da açıklanacak. Staj projeleri hakkında detaylı bilgi almak isteyen adaylar, burada yer alan açıklamalardan faydalanabilirlerken her türlü sorularını staj@pardus.org.tr adresine e-posta atarak iletebilirler.

Pardus’ta Staj Yapmak

Pardus projesinde staj yapmaya hak kazanan öğrencilerin, staj süreçlerinde gerçekleştirecekleri projelerden başarılı olarak tamamlananları, staj bitiminden sonraki ilk sürümde yer alma şansına sahip olacaklar. Daha da önemlisi stajyerler Pardus projesinde ve UEKAE‘ de iş olanağına kavuşabilecekleri önemli deneyimler kazanacaklar. Halen Pardus geliştiricisi olarak projede çalışanların büyük bir bölümü, benzer bir imkanla Pardus projesinde staj yaparak bugünkü pozisyonlarını kazanmış kişiler.

Pardus projesinde staj yapacak öğrencilerin belirlenmesinden sonra süreç, eğitim, proje ve dokümantasyon aşamalarıyla devam edecek. Stajyerler yaklaşık 1 ay sürecek staj süresince misafirhanede kalabilecekler, öğle yemeği, bilgisayar, kütüphane, Pardus t-shirt ve ürünleri gibi ek olanaklardan da yararlanabilecekler.

Bilgi için: Pardus

Bilgisayar, internet ve mobil teknolojilere meraklı, yazar.
Related Posts with Thumbnails
Be Sociable, Share!

Check Also

Chrome For Mobile

Chrome Flash Reklamlara Engel Koyabilecek

Chrome Flash Reklamlara Engel Koyabilecek Google, Chrome tarayıcısı için yeni bir uzantı geliştirdiğini duyurdu. Bu ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir