Home / Yazılım / Periscope Istatistiklerini Dünya ile Paylasti

Periscope Istatistiklerini Dünya ile Paylasti

Periscope Istatistiklerini Dünya ile Paylasti

Periscope uygulaması Kayvon Beykpour ile Joe Bernstein tarafından geliştirilmeye başlanmış Mart 2015’te ise Twitter tarafından satın alınarak bugünkü büyük kitlesine ulaşmış popüler mobil canlı yayın uygulamasıdır. Ayrıca uygulama Android ve iOS platformlarında çalışmaktadır. Belki uygulamanın bu kadar popüler olmasını Twitter‘a bağlayabilirsiniz ama şahsım adına yorumum bu uygulama her halükarda bu başarıyı elde edebilirdi.

Geçtiğimiz günlerde Periscope yöneticileri tarafından paylaşılan istatistikleri gördüğümde şaşırmadım. Çünkü ülkemiz insanı sosyal medyaya oldukça aşina olduğu için Periscope uygulamasında da en çok kullanan ülkeler arasına girmiş. Periscope üzerinde 10 milyondan fazla kullanıcı bulunurken günde yaklaşık 21 milyon dakikalık video alışverişi yapılmaktadır. Ayrıca belirtmeden geçmeyelim Periscope’u en çok kullanan ülkeler arasında üçüncüyüz.

periscope

Maalesef bu popülerlik elbette herkesin bu ortamda bulunması anlamına geldiği için bir çok yasa dışı, illegal, ahlak dışı olaylarda yaşanabiliyor. Bu konuda şirkete yöneltilen sorulara ise Beykpour bu tür işler sadece Periscope’un sorunu değil tüm İnternet dünyasının sorunudur şeklinde açıklamasını yapıyor ve bu tür işler için şikayet sistemini kurduklarını bu alanın işlemesi gerektiğini söylüyor. Ayrıca tüm kullanıcılar safety@periscope.tv  e-posta adresine şikayet dilekçesi gönderebilirler.

Bilgisayar, internet ve mobil teknolojilere meraklı, yazar.
Related Posts with Thumbnails
Be Sociable, Share!

Check Also

Microsoft Snip

Microsoft Snip ile Ekran Görüntünüzü Alin

Microsoft Snip ile Ekran Görüntünüzü Alin Geçtiğimiz günlerde Microsoft yeni geliştirdiği basit gibi duran ama ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir