Home / Teknoloji / Periscope

Periscope

Periscope

Periscope, Twitter’ın internet üzerinden canlı yayın yapmasını sağlayan sosyal bir platform olarak karşımıza çıkıyor. Periscope kullanmak için bir Twitter hesabınızın bulunması gerekir. Twitter ile Periscope’a giriş yaptıktan sonra uygulamayı kullanmaya başlayıp canlı yayınlar yapabilirsiniz. Dünya üzerinde en çok kullanılan sosyal medya sitelerinden olan Twitter daha önce açıkladığı ve bünyesine katmaya hazırlandığı Periscope’un kullanıcıların hizmetine sunmaya başladıklarını bildirdi. Periscope’u oluşturan takım adına şu şekilde açıklamalarda bulunuldu; “Bir yılı aşkın bir süre önce başkasının gözünden dünyayı keşfetme fikrine hayran olduk. Kapadokya da sıcak hava balonunudan gün doğumunu izlemek nasıl olurdu?Olayları ve yerleri keşfetmenin birçok yolu varken, biz bir yeri o anda canlı video aracılığıyla yaşamaktan daha iyi bir yol olmadığına inandık.Canlı bir video seni alıp anında o yere götürüp çevreyi gösterebilir.”

Periscope Nasıl Çalışır?

İlk olarak uygulamayı telefonunuza indirip bir periscope hesabı oluşturuyorsunuz. Daha sonra Twitter hesabınıza giriş yaparak kullanabilirsiniz. Twitter ile otomatik olarak eş zamanlı çalışır.   

 

periscope twitter
 

Periscope İle Nasıl Yayın yapılır?

Ortadaki yuvarklak ikona tıklayıp çıkan ekranda “Start Broadcast”e tıkladığınızda yayına başlarsınız.Ekranda çıkan “Live”yazısı yayına başladığınızı belirtir.

Şu an için sadece iPad ve iPhone’ları kapsayan yeniliklerin kısa süre içinde Android uygulamasına da gelmesi beklenen bu uygulama sayesinde teknolojinin hangi noktalara geldiğini bir kez daha görüyoruz.Siz de bu uygulamayı kullanarak canlı bir video ile bambaşka yerlere gidip hayatı keşfedebilirsin.

Bilgisayar, internet ve mobil teknolojilere meraklı, yazar.
Related Posts with Thumbnails
Be Sociable, Share!

Check Also

Apple Watch Yerini Fitbit'e Kaptirdi

Apple Watch Yerini Fitbit’e Kaptirdi

Apple Watch Yerini Fitbit’e Kaptirdi Şu bir gerçek ki Apple girişimini yaptığı her alanda lider ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir