Home / Yazılım / Rahatsiz Edici Reklamlar Nasil Engellenir

Rahatsiz Edici Reklamlar Nasil Engellenir

Rahatsiz Edici Reklamlar Nasil Engellenir

Teknolojinin en büyük parçalarından biri olan İnternet üzerinde çoğu zaman gezinirken rahatsız edici reklamlara denk geliyoruz. Bu tür durumlara karşı önlem alabilmek için ise bir çok ek uzantılar üretildi. Bu uzantılar arasında en popüler olan AdBlock uzantısı hakkında bu yazımızda size bilgiler vereceğiz.

Genellikle bu uzantı ile bir çok reklamı engelleyebiliyor olsanız da sistem zaman zaman bazı reklamları göremeyip doğal olarak engelleyemiyor. Bu tür durumlara karşı ise AdBlock eklentisinin seçerek reklam engelleme özelliği bulunuyor. Eğer çeşitli sitelerde reklamların yayınlanması sizi rahat etmiyorsa da o site için tamamen veya belirli reklamları kaldırabiliyorsunuz.

AdBlock Eklentisi Nasıl Kurulur?

Öncelikle Chrome Web Mağazasına giriyoruz. Mağazada arama yap alanına AdBlock yazıyoruz. Sonuçlarda bir çok AdBlock isminde eklendi bulunur biz en popüler olan yanında hiç bir şey yazmayan ve getadblock .com üretimi olanı seçeceğiz. Sağında CHROME’A EKLE seçeneğine tıklayın. Aşağıya bir dosya indirecektir hiç bir işlem yapmayın bittiğinde otomatik bir sayfa açıp yükleniyor ekranı çıkacaktır. Bu ekranda bittikten sonra artık AdBlock ile bilgisayarınızda reklamları engelleyebilirsiniz.

Adblock Browser Tam Size Göre

Otomatik engellenmeyen reklamları engellemek için reklamın üzerine sağ tıklayıp aşağıdaki gibi Adblock >  Bu reklamı engelle seçeneğine tıklayın. Böylelikle artık bu reklam engellenmiş olur.

Eğer bir sitede reklamları güvenli ve sorunsuz görüyorsanız tarayıcı da uzantıların bulunduğu sağ üst kısımda AdBlock simgesine tıklayın ardından aşağıda ki gibi seçenekler çıkacaktır. Burada sayfa için tek reklamı engelleyebilir, sadece bu sayfa içinde tüm reklamların engelini kaldırabilir veya bu sitedeki tüm reklamlardaki engellemeleri kaldırabilirsiniz. Biz en son seçeneği seçeceğiz.

Böylelikle artık bu sitede tüm reklamlar açık olacak.

Bilgisayar, internet ve mobil teknolojilere meraklı, yazar.
Related Posts with Thumbnails
Be Sociable, Share!

Check Also

iPhone iOS Güncelleme iPhone iOS Sifirlama

iPhone iOS Güncelleme ve Sifirlama

iPhone iOS Güncelleme ve Sifirlama iPhone 4, 5, 6 telefonlarda güncelleme ve sıfırlama işlemlerini size ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir