Home / Haberler / Samsung 16 TB SSD

Samsung 16 TB SSD

Samsung 16 TB SSD

Türkiye’de ve Avrupa akıllı telefon konusunda en çok kullanıcıya sahip olan bir numaralı firma samsungtur. Bunun nedeni ise Samsuncun en yüksek ve kaliteli özellikleri her kesime en uygun fiyata sunmasıdır. Son zamanlarda samsuna sadece akıllı telefonlarda değil tablet ve depolama ürünü olan Ssd ler de de adından sıkça söz ettirmeye başladı. Geçtiğimiz günlerde galaxy note 5 ve galaxy S6 edge akıllı telefonlarının tanıtımını yaparak teknoloji dünyasını alt üst eden samsuna şimdide kurumsal kullanıma yönelik 16 TB kapasiteli samsung 16 TB Ssd sini resmen kullanıcılarının beğenisine sundu. Daha şimdiden Ssd ler arasında ve diğer tüm sabit diskler arasında en yüksek kapasiteye sahip olan bu cihaz yeni kapasite rekortmeni oldu.

Samsung 16 TB SSD – Genel Özellikler

2.5 inç formatındaki PM1633a adlı Ssd modelinin bu kadar yüksek depolama alanına sahip olmasının nedeni Samsuncun son sürüm 256 GB lık NAND Flash kalıbıdır. 48 adet 3D V-NAND Flash bellek yongası kullanan bu cihazda yaklaşık olarak 480 ile 500 arasında kalıp vardır. Bu özelliği yüzünden her ne kadar 2,5 inç formatında olsada normal bir Ssd ile karşılaştırdığınızda 2 kat daha kalın bir yapıya sahiptir.

 

Samsung 16 TB SSD

 

Samsunga PM1633a ile ilgili henüz herhangi bir fiyat ve çıkış tarihi konusunda bilgi açıklanmadı. Ancak bu kadar çok özelliğe sahip olan samsung 16 TB Ssd nin baya pahalı olacağını söyleyebiliriz. Tahmini olarak 5.000 $ ile 7000 $ arasında olabilir. Bu kadar pahalı olmasının nedeni ulaşılmak istenen kesimin ağırlıklı olarak kurumsal taraf olmasıdır.

Bilgisayar, internet ve mobil teknolojilere meraklı, yazar.
Related Posts with Thumbnails
Be Sociable, Share!

Check Also

4.5 G Faturalara Yansıyacak Mı

4.5G Nedir

4.5G Nedir? Türkiye de uzun zamandır tartışılan 4G konusu baltalanmış sonucunda ise 5G konusu tartışılmaya ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir