Home / Haberler / Sırı Hayat Kurtardı

Sırı Hayat Kurtardı

Sırı Hayat Kurtardı

Siri Nedir?

Siri, Apple’ın iOS işletim sistemi için tasarlanan bir kişisel akıllı asistan ve kişisel navigasyon programıdır. Uygulama, kullanıcılarının sorularına cevap vermek için oluşturulmuştur, isteklerinizi gerçekleştirmek için web hizmetlerini kullanır. Siri komik sorularınıza yanıt vermekle kalmıyor, listenizdeki istediğiniz kişiyi arıyor, istediğiniz kişiye mesaj atıyor. En yakın hastaneyi buluyor. Size arkadaşlık ediyor. Amerika’da bir hayat kurtardı. Böyle bir uygulamanın insan için en önemli olan canını bile kurtarabilmesi, teknolojinin faydalarını en iyi şekilde anlatmaya yetti.

Uygulama Nasıl Hayat Kurtardı?

iPhone telefonların sesli asistan uygulaması olan ve aylardır çok konuşulan akıllı asistan Siri, ABD’de 911’i arayarak, kamyon altında kalan gencin hayatını kurtarma görevini başarıyla yerine getirdi. Apple markasının akıllı telefonlarında yer alan bir asistan uygulaması Siri, Amerika’da kamyonun altında kalan 18 yaşında bir gencin hayatını kurtardı.

 

Sırı Hayat Kurtardı

 

 

Elleri ve kollarını hareket ettiremeyecek şekilde kamyonun altında kalan 18 yaşında bir kazazede genç, hareket edemediğini anladı ve telefonundan Siri’ye seslenerek 911′i aramasını istediğini söyledi. Gencin yardım çağrılarına karşılık veren Siri, 911′i arayarak, olay yerine sağlık ekiplerinin ve ambulansın gelmesini sağladı ve gencin hayatını kurtardı. Teknolojiyi doğru yerlerde kullanırsak insanların hayatını bile kurtaracağına en güzel örnek oldu. Doğru kullanılan teknoloji daha kaç hayat kurtaracak kim bilir? Siz de bir Apple aleti alıp, Siriyle muhabbet etmeye ne dersiniz?

Bilgisayar, internet ve mobil teknolojilere meraklı, yazar.
Related Posts with Thumbnails
Be Sociable, Share!

Check Also

İnsan vücudu üzerinden kablosuz veri aktarımı Yapılabilir mi

İnsan vücudu üzerinden kablosuz veri aktarımı Yapılabilir mi?

İnsan vücudu üzerinden kablosuz veri aktarımı Yapılabilir mi? Bilim insanları yaptıkları araştırmalarla bizleri şaşırtmaya devam ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir