Home / Haberler / Siyah kazaklı kot pantolonlu deha aramızdan ayrıldı

Siyah kazaklı kot pantolonlu deha aramızdan ayrıldı

Apple’ın kurucusu, bilgisayar endüstrisinin babalarından Steve Jobs, yakalandığı eşine ender rastlananan pankreas kanserine yenik düşerek aramızdan ayrıldı.
2004 yılından beri “nöroendokrin” denilen tümör kaynaklı bir pankreas kanseri ile savaşan Jobs, 56 yaşında kansere karşı verdiği mücadelede yenik düştü.

24 Şubat 1955 doğumlu Steve Jobs, Apple Computer’ın kurucu ortağıydı. Aynı sağlık sorunlarından dolayı geçtiğimiz Ağustos ayında yerini Tim Cook‘a bırakmıştı.

Apple, anasayfasına Steve Jobs’un kendi fotoğrafını koyarak son yolculuğunda O’nu yalnız bırakmadı.

www.apple.com/stevejobs sayfasında yayınlanan açıklamada, “Apple, vizyon sahibi ve yaratıcı bir dehayı, dünya ise harkulade bir insanı kaybetti. Steve’i tanıyacak ve onunla çalışacak kadar şanslı olanlarımız ise iyi bir dostunu ve ilham verici bir mentorunu kaybetti. Steve, arkasında yalnızca kendisinin kurabileceği bir firma bıraktı ve onun ruhu sonsuza dek Apple’ın ilham kaynağı olacak” ifadelerine yer verildi.

Apple, Jobs’ın ölümü ile ilgili düşüncelerini, anılarını ve taziyelerini paylaşmak isteyenlerin rememberingsteve@apple.com adresine e-posta gönderebilecekleri belirtti.

Bilgisayar, internet ve mobil teknolojilere meraklı, Arkeolog.
Related Posts with Thumbnails
Be Sociable, Share!

Check Also

İnsan vücudu üzerinden kablosuz veri aktarımı Yapılabilir mi

İnsan vücudu üzerinden kablosuz veri aktarımı Yapılabilir mi?

İnsan vücudu üzerinden kablosuz veri aktarımı Yapılabilir mi? Bilim insanları yaptıkları araştırmalarla bizleri şaşırtmaya devam ...

One comment

  1. Üşüyoruz Steve Reyiz Şaka gibi bi tivit bu hem de popüler hem 7. sırada.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir