Home / İnternet / SourceForge En İyileri Belirledi

SourceForge En İyileri Belirledi

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen SourceForge Topluluğun Seçimi Ödülleri’ni kazananlar OSCON‘da ilan edildi. 47.000’in üzerinde açık kaynak projesinin katıldığı Topluluğun Seçimi Ödüllerinde 12 kategoride 85 finalist ödül kazandı.

Hükümet için En İyi Proje ödülünü tam özellikli ofis paketi OpenOffice.org kazanırken, En iyi Kurumsal Projesi ödülünü ilişkisel veritabanı yönetim sistemi Firebird kazandı. Sistem Yöneticileri için En İyi Araç – Program ödülünü; MySQL yönetim aracı phpMyAdmin ve En İyi Geliştirici Aracı ödülünü kullanılan Notepad + + kaynak kodu düzenleyicisi kazandı.
Sosyal beyin fırtınası ve zihin haritalandırma uygulaması Xmind, En İyi Akademik Proje ödülünü alırken ScummVM Oyuncular için En İyi Proje ödülünü aldı.

En İyi Yeni Proje Ödülü ASUS Eee PC netbooklar için uyarlanmış Ubuntu türevi eeebuntu‘ya gitti. Bu yılın En İyi Multimedya Projesi popüler ses düzenleyici ve kaydedici Audacity‘nin oldu.

Bu yılın en popüler projesi, on iki kategori dışında dört ödül kazanan USB flash sürücü ya da harici sabit disklere kullanıcıların kolayca çeşitli açık kaynak uygulamalarını yüklemesini sağlayan PortableApps.com oldu. John T. Haller tarafından kurulan PortableApps.com En İyi Ticari Açık Kaynak Projesi, En İyi Görsel Tasarlanan Proje, Neredeyse Yaptığınız Her Şeyi Değiştirecek Proje ve En İyi Proje Ödüllerine layık görüldü.

Kategorisinde en büyüğü olan SourceForge.net, sunucularında 230.000’in üzerinde açık kaynak projesini barındırıyor.

Bilgisayar, internet ve mobil teknolojilere meraklı, yazar.
Related Posts with Thumbnails
Be Sociable, Share!

Check Also

WhatsApp

WhatsApp Büyüme Potansiyelini Kaybetti

WhatsApp Büyüme Potansiyelini Kaybetti WhatsApp geçtiğimiz senelere göre daha az bir büyüme oranı gösterdi. Bu ...

One comment

  1. birçok progam için takip ederim o siteyi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir