Home / Haberler / SourceForge Yeni Geliştirme Platformunu Duyurdu. İlk Üye Adobe!

SourceForge Yeni Geliştirme Platformunu Duyurdu. İlk Üye Adobe!

Dünya çapında en büyük açık kaynak geliştirme ve dağıtım sunucusu olan SourceForge, geliştiriciler için, yeni geliştirime gereçleri platformunu duyurdu:SourceForge 2.0. SourceForge’un bu yeni açık kaynak yönetim projesinde geliştiriciler, SF’nin izleyicisini, wikisini ve yeni kaynak kod yönetim gereçlerini kullanabilecekler.

SourceForge 2.0 şu an beta aşamasında ve geliştirilmeye devam ediyor. Ancak SF üyelerinin hizmetine açık. http://sourceforge.net/register-project adresine giderek, projenizi SourceForge 2.0 Beta üzerine kaydedebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

SourceForge ürün yöneticisi Nate Oostendrop “Kararlılığa eriştiğimiz zaman, mevcut projelerin, verilerin ve özelliklerin hepsini yeni platforma taşıyacağız.” açıklamasını yaptı. Oostendrop, “Eski kodlar ve gereçleri bırakıyoruz. Çekirdek gereçlerimizi yeniden başlatmak ve yeni bir çalışma çatısı oluşturmak istedik.” sözleri ile de bilindik SourceForge’u neden değiştirmek istediklerini açıklıyor.
Yeni platformun ilk katılımcısı ise Adobe oldu. Open@Adobe projesi ile Adobe, SourceForge 2.0 Beta üzerinde, açık kaynak projelerini, Flex çalışma çatısını ve birçok teknik özelliklerini ve standartlarını paylaşıma sundu.

Adobe açık kaynak yöneticisi Dave McAllister “SourceForge’un dünyanın en büyük açık kaynak portallarından birisi olduğu bir gerçek. Burada projelerimizi paylaşmak, bize, açık kaynak camiasının yenilikçi ve yaratıcı enerjisine dokunma imkanı verdi.” sözleri ile yeni oluşumu değerlendirirken; Adobe’un açık kaynak projelerinin tümünün SF 2.0 üzerindeki Open@Adobe deposuna taşınacağını belirtti.

Kaynaklar: h-online.com, adobe.com, sourceforge.net, geek.net

Bilgisayar, internet ve mobil teknolojilere meraklı, yazar.
Related Posts with Thumbnails
Be Sociable, Share!

Check Also

iOS için Firefox Yayinlandi

iOS için Firefox Yayinlandi

iOS için Firefox Yayinlandi Apple tarafından üretilen yani iPhone ve iPad gibi cihazlara henüz Mozilla ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir