Home / Haberler / Suicide Squad

Suicide Squad

Suicide Squad

1959 yılında Robert Kanigher ve Ross Andru tarafından yaratılan, Deadshot, Poison İvy, Captain Boomerang, Deathstroke, Harley Quinn, Bane, Killer Frost ve Count Vertigo gibi DC Comics evreninin kötü adamlarının birlikte çalıştığı bir takımdır. Ayrıca bu kötü adamları barındıracak yeni bir Warner Bros film projesidir. Filmin 5 Ağustos 2016 tarihinde çıkması planlanıyor. DC Comics’in 1940’ta yaratılan ve dönemin süper kahramanlarını toplayan Justice Society of America’nın yerine yarattığı ekip, süper kahraman modası gibi 50’lerde azalarak bitmesi üzerine oluşturulmuştur.

Hikayesi             

Asıl hikâyesi, Rick Flag, Jr, kız arkadaşı Karin Grace, Dr. Hugh Evans ve Jess Bright gizli bir suç karşıtı örgüt için toplanırlar. Hiçbirinin bir süper gücü yoktur ama genelde doğaüstü yaratıklara karşı mücadele ederler. Rick Flag, Jr, kız arkadaşı Karin Grace, Dr. Hugh Evans ve Jess Bright gizli bir suç karşıtı örgüt için toplanırlar. Hiçbirinin bir süper gücü yoktur ama genelde doğaüstü yaratıklara karşı mücadele ederler. Fakat şimdiki hâliyle bildiğimiz Suicide Squad’ın orijin hikâyesi çok daha başkadır. 80’lerde tekrar diriltilen bu ekip, bu sefer Amanda Waller’ın komutası altında suçla savaşmak üzere toparlanan bir süper kötü topluluğu olur. Bu haliyle ekibin mazisi İkinci Dünya Savaşı’ndaki Suicide Squadron’a dayanmaktadır. Savaş sırasında çoğunluğu ayak takımından oluşan bir ekip, ölüm tehlikesinin yüksek olduğu görevlere koşulur. Bu kadronun başında Rick Flag, Sr bulunmaktadır. Baba Flag’in ölümünden sonra liderliği küçük Flag alır, Deadshot, Bronze Tiger, Enchantress, Blockbuster ve Captain Boomerang’den -yine aynı mantıkla, suçlulardan oluşturulmuş- bir ekibin liderliğini yapar. Flashpoint sonrası ise bu orijin hikâyesi bir defa daha resetlenir. Bir görev sırasında yaralanmış bir ekip arkadaşını feda etmek zorunda kalan Amanda Waller, “birileri feda olacaksa, bari kötüleri koşalım bu görevlere” diye düşünüp, Suicide Squad fikrini ortaya atar. Böylece en yeni Suicide Squad ekibi doğmuş olur.

 

Suicide Squad
 

Yaratıcıları

Suicide Squad’ın 1959’daki hâlini Robert Kanigher ve Ross Andru yaratmıştı. Fakat şu an bilinen ve filmini göreceğimiz versiyonu tamamen John Ostrander’e aittir.

Son olarak DC ürünlerinin arasında şu anda en iyisi olarak gösterilen Suicide Squad filmi dört gözle bekleniyor. Başında ilginç bir yönetmen var, çok merak uyandırıcı bir kadro topladılar ve her şeyden önemlisi gerçekten çok enteresan, daha önce yakalanmamış bir süper kahraman filmi konseptine sahipler. Vizyona girdikten sonra ne kadar iyi olduğunu siz de göreceksiniz.    

Bilgisayar, internet ve mobil teknolojilere meraklı, yazar.
Related Posts with Thumbnails
Be Sociable, Share!

Check Also

İnsan vücudu üzerinden kablosuz veri aktarımı Yapılabilir mi

İnsan vücudu üzerinden kablosuz veri aktarımı Yapılabilir mi?

İnsan vücudu üzerinden kablosuz veri aktarımı Yapılabilir mi? Bilim insanları yaptıkları araştırmalarla bizleri şaşırtmaya devam ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir