Home / Haberler / TTNET, yeni ADSL tarifelerini tanıttı.

TTNET, yeni ADSL tarifelerini tanıttı.

Türk Telekom’un yeni ADSL fiyat tarifeleri Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından kammuoyuna gösterildi. Bu tafielerin Eylül ayında onaylanması bekleniyor.
Buna göre; ADSL hesaplarında limitsiz abonelik paketlerinin tamamı yeni abone kaydına kapatılacak. Onun yerine Adil Kullanım Noktası uygulaması getirilecek. Kotalı paketlerde kullanıcı faturalarına üst sınır getiriliyor. Kullanıcı eğer üst sınıra ulaşırsa hızı 1 Mbit’e düşürülecek. Ayrıca VDSL paketlerinde şu ana kadar sunulan hızlara yeni iki hız tarifesi daha ekleniyor. 50 ve 100 Mbit’e kadar hız sunan bu iki tarifenin limitsiz hallerinde Adil Kullanım Noktası 100 GB olarak belirlendi. Bunun doğrultusunda daha önce sunulan 16 ve 32Mbit hızlarındaki VDSL paketlerine de yeni abone kaydı kapatılacak. Bu paketlere yeni üye olanların Adil Kullanım Noktası ise 50 GB olarak belirlendi. Kullanıcıyı asıl sevindirecek tarafı ise fiyatların yüzde 50 oranında indirime gidecek olması.
Ayrıca daha önceki 8 Mbit’e kadar olan Net limitsiz tarifedeki 15 GB kota da 25’e çekilecek.

Daha önce kota aşımında extra ücret ödeyen Ttnet kullanıcıları, yeni tarifelere göre kota aşımında hız düşürülmesi uygulaması ile karşı karşıya kalacak. Bu durumda eskiden kota aşımında 512 Kbit olan alt limit 1 Mbit’e çekilecek. Hepsi bir yana, şimdiye kadar 8 Mbit hızı bile sağlayamayan, VDSL için “hattınız ancak 2 Mbit bağlantıya uygun” diyen Ttnet, bakalım yeni tarifelerini hayata geçirebilecek mi?

Bilgisayar, internet ve mobil teknolojilere meraklı, yazar.
Related Posts with Thumbnails
Be Sociable, Share!

Check Also

iOS için Firefox Yayinlandi

iOS için Firefox Yayinlandi

iOS için Firefox Yayinlandi Apple tarafından üretilen yani iPhone ve iPad gibi cihazlara henüz Mozilla ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir