Home / Haberler / Türk Çocugun Büyük Başarisi

Türk Çocugun Büyük Başarisi

Türk Çocugun Büyük Başarisi

Henüz 11 yaşında olan Ömür Efe Güçlü geliştirmiş olduğu 3D TopLA  Android oyunu ile herkesin dikkatini üstüne çekti.

Oyununun Google Playstore da yayınlanmasının ardından oyunu birçok kişi tarafından epey sevildi. Oyunu yazarken oldukça zevk aldığını söyleyen Ömür Efe Güçlü oyunu geliştirme aşamasında ailesi tarafından sürekli desteklendi. Genel olarak ülkemiz de  +20 yaş ve üzeri insanların bu sektörle uğraştığını görmekteyiz. Ama Ömür Efer Güçlü 11 yaşında olmasına rağmen 3 boyutlu android Oyun geliştirmeyi başardı. Son zamanlarda mobil oyun sektörüne talebin artması ile de oyunu birçok kişi tarafından oynanmaya başladı. Gelin bir de Ömür Efe Güçlü’yü Tanıyalım.

Ömür Efe Güçlü kimdir?

Ömür Efe Güçlü 11 yaşında Medya sahibi bir babayla İngilizce öğretmeni bir annenin tek çocuğudur. Bir çok çocuk gibi oyun oynamayı tercih etmemiş ve ilgi duyduğu yazılım sektörüyle çok erken yaşta tanışmıştır. Ailesi Ömür Efe Güçlü’nün oldukça başarılı bir çocuk olacağını kısa sürede keşfetmişlerdir. Onu başka kategorilerde kendisini geliştirme imkanı da vermiş olsalar da Ömür Efe Güçlü’yü yazılım sevdasından vazgeçirememişlerdir.

Ömür Efe Güçlü

Daha çok kendi çabalarıyla bilgiler öğrenip kendini bu şekilde geliştiren Ömür Efe Güçlü babasının şirketinde ki yazılım mühendislerinin kafasını şişirse de kendisini başarıya endexlediğinden dolayı asla öğrenmekten vazgeçmemiştir. Mühendislerin ve kendi öğrendiği bilgilerle birlikte Unity programı ile başlamış oyun yazmaya. Çevresindekilerin görüşlerine aldırış etmeyen Ömür Efe Güçlü üç boyutlu TopLA oyununu yazmayı başarmıştır.

Ömür Efe Güçlü’nün ailesini ve kendisini tebrik ediyoruz.

Bilgisayar, internet ve mobil teknolojilere meraklı, yazar.
Related Posts with Thumbnails
Be Sociable, Share!

Check Also

OFFICE 2016

OFFICE 2016 Ne Zaman Çıkacak?

OFFICE 2016 Ne Zaman Çıkacak? Microsoft, içinde ofis uygulamalarının yer aldığı Office 2016 sürümünün Mac ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir