Home / Haberler / Türkiye’de en çok ziyaret edilen 100 internet sitesi

Türkiye’de en çok ziyaret edilen 100 internet sitesi

Dünyanın en büyük internet arama motoru Google, ülkelerin en çok ziyaret edilen 100 internet sitesini sıraladığı Top 100 Countries hizmetine Türkiye’yi de ekledi. Alexa gibi benzer istatisikler veren büyük servisler olmakla birlikte, Google Analytics hizmeti gibi ciddi ve güvenilir bir hizmete de sahip olan arama devi Google’un bu servisi, listeyi daha çok güvenilir kılıyor.

Sitelerin aldığı tekil ziyaretçi sayısı ve sayfa gösterim rakamlarına dayanarak hazırlanan listede Türkiye’de liderlik Facebook’a ait. İlk beşte diğer isimlere baktığımızda ise ikinci sırada live.com ve üçüncü sırada msn.com‘un yer alırken, dördüncü ve beşinci sıralarda ise yerel siteler mynet.com ve izlesene.com‘un yer aldığını görüyoruz. İlk üç sırada dünya devleri olmasına karşın ilk beşte iki Türk yapımı site olması gurur verici elbette.

Listede çok fazla teknoloji ağırlıklı site olmadığını, genel olarak sosyal paylaşım, video, spor ve oyun sitelerini ziyaret ettiğimizi söylemekle birlikte, bu durumun interneti ne yönde kullandığımızı da gösterdiğini belirtebiliriz.

Bilgi için: Google Doubleclick Adplanner

Bilgisayar, internet ve mobil teknolojilere meraklı, yazar.
Related Posts with Thumbnails
Be Sociable, Share!

Check Also

İnsan vücudu üzerinden kablosuz veri aktarımı Yapılabilir mi

İnsan vücudu üzerinden kablosuz veri aktarımı Yapılabilir mi?

İnsan vücudu üzerinden kablosuz veri aktarımı Yapılabilir mi? Bilim insanları yaptıkları araştırmalarla bizleri şaşırtmaya devam ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir