Home / Haberler / Twitter yenilendi; daha paylaşımcı oldu

Twitter yenilendi; daha paylaşımcı oldu

Dünyada yaklaşık 160 milyon kullanıcıya sahip sosyal paylaşım sitesi Twitter.com yenilendi. Test kullanımı için küçük bir kullanıcı kesimine açılan yeni Twitter.com, önümüzdeki haftalarda tüm kullanıcılarda aktif hale gelecek.

San Francisco’da düzenlenen basın toplantısında Twitter’ın kurucusu (CEO) Evan Williams, yenilikleri tanıttı.

Twitter.com, sunacağı yeni tasarımın yanında resim, video gibi içerikleri de anasayfa üzerinden görüntülemeye imkan verecek. Twitter’ın sol kolonunda tweetleri görüntülerken, sağ kolonunda tweetin içeriğindeki videoyu izlemek mümkün olacak. Bu özelliği uygulayabilmek için Twitter.com önde gelen birçok içerik paylaşım servisi ile işbirliğine gitmiş.
Bu şirketlerden bazıları Dailybooth, DeviantArt, Etsy, Flickr, Justin.TV, Kickstarter, Kiva, Photozou, Plixi, Twitgoo, TwitPic, Twitvid, USTREAM, Vimeo, Yfrog, ve YouTube.

Tweetin üzerine tıklandığında gönderen kullanıcının diğer tweetleri, haritada gönderildiği konum, tweete yapılan reply’lar gibi bilgiler görüntülenecek. Twitter yeni versiyonuyla birlikte “mini profil” adını verdiği özelliği de devreye aldı.Bu özellikle birlikte artık kullanıcı adlarının üzerine tıklandığında kullanıcının bilgileri görüntülenebilecek.

Twitter’ın mobil kullanıcı sayısının yüzde 250 arttığını açıklayan Williams, günde gerçekleşen 370 bin yeni üye kaydının yüzde 16’sının mobil cihazlar üzerinden yapıldığı kaydedildi. Sadeliği ile kullanımını çok beğendiğim Twitter, muhtemelen diğer paylaşım siteleriyle rekabet etmek adına sadeliğinden ödün verecek uygulamaları bünyesinde birleştirdi. Dileriz Twitter da Facebook gibi amacından saptırılmaz.
Unutmadan, yeni Twitter’ın bazı tarayıcılarda sorunlu olduğunu belirtelim. Netscape, IE7 gibi…

Bilgisayar, internet ve mobil teknolojilere meraklı, yazar.
Related Posts with Thumbnails
Be Sociable, Share!

Check Also

iOS için Firefox Yayinlandi

iOS için Firefox Yayinlandi

iOS için Firefox Yayinlandi Apple tarafından üretilen yani iPhone ve iPad gibi cihazlara henüz Mozilla ...

2 comments

  1. Ben çok sevdim ama herkes için bir sorum var, görüntüleri görme zorlukları yaşıyor musunuz?

  1. Pingback: canka

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir