Home / Oyun / ve Testere Bilgisayarlarımızda…

ve Testere Bilgisayarlarımızda…

Beyaz perdede görmeye alışkın olduğumuz korku-gerilim filmlerinden sıradışı konusu ve sinemaskopuyla sıyrılan Testere (The Saw) artık oyun olarak bilgisayarlarımızdaki yerini alıyor.
Muhtemelen önce konsollardaki yerini alacak oyunun üreticisi Konami, oyunu Zombi Studios’a çoktan devretti bile. Testere oyununun devamı gelir mi, şimdilik belli değil. Filmlerdeki başarısına bakılırsa gelecek gibi görünüyor.


Bir hayli gecikmeli olarak ülkemizde 11 Aralık 2009 tarihinde gösterime girecek olan Testere 6′nın senaryosunu yan hikayelerle destekleyen ve hiç görülmemiş tuzaklarla dolu oyunun yapım aşamasına ilk filmin yaratıcılarından James Wan ve Leigh Whannell de dahil olmuş. Hikayeye göre ilk iki filmde gördüğümüz Dedektif David Tapp, göğsünden vurulmuş ve Jigsaw tarafından tedavi edilmiş halde, kendini terk edilmiş bir akıl hastanesinde buluyor. TPS kamera açısını kullanan oyun korku ve aksiyon ile bezenmiş Silent Hill‘e karanlık atmosferiyle de benzerlik gösterirken, arkaplanda ise Unreal Engine 3 görev alıyor.

Oyun geçtiğimiz haftalarda konsollardaki yerini aldı ancak bilgisayar versiyonu için biraz daha beklemek gerekiyor. Oyunu Steam üzerinden satın almak mümkün.

Bilgi için: Saw

Bilgisayar, internet ve mobil teknolojilere meraklı, yazar.
Related Posts with Thumbnails
Be Sociable, Share!

Check Also

GTA 5 25 Ekim'de çıktı.

GTA V’in çıkış tarihi belli oldu

Daha önce GTA 5’in Ekim 2012’de duyurulacağına dair duyumlarımızın olduğunu belirtmiştik. Alex Q’Dwyer tarafından Linkedin’de ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir