Home / İnternet / WhatsApp Büyüme Potansiyelini Kaybetti

WhatsApp Büyüme Potansiyelini Kaybetti

WhatsApp Büyüme Potansiyelini Kaybetti

WhatsApp geçtiğimiz senelere göre daha az bir büyüme oranı gösterdi. Bu durum acaba Facebook yatırımında zarar mı edecek sorularını da ortaya çıkardı. Ancak bu durumun oluşmasının sebebi artık WhatsApp’ın doyum noktasına ulaştığı kanaatindeyiz. Çünkü şuan WhatsApp uygulaması 900 milyondan fazla kullanıcıya sahip olduğu için dünyanın neredeyse 7’de 1’ini karşılıyor.

Facebook 2015 senesinde WhatsApp‘ı 1 milyar dolara alarak büyük bir işe imza atmış aynı zamanda tüm dünyanın tepkisini çekmişti. Bu satın almadan hemen sonra ise WhatsApp 7 ay gibi kısa bir süre içinde 400 milyon yeni kullanıcı kazanmıştı. Fakat o zamandan beri neredeyse 3 senedir toplam 100 milyon yeni kullanıcı kazandı. Bu büyümenin ise geçmiş istatistiklere göre oldukça düşük olduğunu görüyoruz.

WhatsApp

WhatsApp‘ın yöneticisi Jan Koum paylaştığı istatistiklere göre 800 milyon kullanıcıdan 900 milyona ulaşana uygulama az bir yükselme yaşadığını kaydetmiş oldu. Bu durumun yeni çıkan diğer WhatsApp benzeri uygulamalarla ilgisi ise meçhul durumunda. Bildiğimiz üzere geçtiğimiz günlerde Messenger uygulama için artık üyelik şartını ortadan kaldırmış artık WhatsApp gibi telefon desteğiyle kullanılabilir hale getirmişti. Aynı şekilde Line gibi diğer uygulamaların da WhatsApp’ın yeni kullanıcı kazanmasına engel olma durumu da tartışılmaktadır. Ancak bu rekabet ortamı her site ve sektör için geçerli tıpkı Apple ve Samsung şirketlerinin akıllı telefon piyasasında çarpışması gibi. Sanıyoruz ki WhatsApp aynı kalitesiyle yıllarca bir çok kullanıcısına hizmet etmeye devam edecek.

Bilgisayar, internet ve mobil teknolojilere meraklı, yazar.
Related Posts with Thumbnails
Be Sociable, Share!

Check Also

Blog Sitesi Açacaklara Oneriler 1

Blog Sitesi Açacaklara Öneriler

Blog Sitesi Açacaklara Öneriler Blog siteleri oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Bu gibi siteler genellikle ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir