Home / Haberler / Windows Live Messenger, Skype oluyor!

Windows Live Messenger, Skype oluyor!

Messenger yakında kullanımdan kaldırılıyor.
Messenger Skype üzerinden hizmetine devam edecek.
2013 yılının ilk çeyreğinde Windows Live Messenger artık yerini tamamen Skype’a bırakacak. Halihazırda Windows Live Messenger kullanan tüm kullanıcılar otomatik olarak Skype’a geçiş yapacaklar.

Skype sürümünü güncelleyen kullanıcılar Messenger hesaplarını Skype hesaplarına entegre olarak kullanarak, anlık olarak Messenger listelerinde bulunan arkadaşlarıyla da mesajlaşma ve görüntülü konuşma gerçekleştirebilecek.

Temel olarak tüm bu geçiş işlemleri çok kolay bir şekilde gerçekleştirilebilecek ve zaten daha önce farklı iki program olarak kullandığımız Skype ve Messenger’ın aynı çatı altında birleşerek tek program olarak karşımıza çıkması birçok kullanıcı için de büyük bir kolaylık olacak.

Mac ve Windows için geliştirilen Skype 6.0 sürümü zaten Microsoft hesap desteği özelliğiyle birlikte geliyor. Bu sayede Messenger ID’niz ile giriş yaparak, Skype üzerinden Messenger arkadaşlarınızla konuşmaya başlayabileceksiniz.

Microsoft’un kullanıcılarına duyurusunda, “Var olan Messenger hizmetini dünya genelinde (Messenger’ın kullanılmaya devam edileceği Çin anakarası dışında) devre dışı bırakacağız ve Messenger ile Skype’ın mükemmel özelliklerini bir araya getireceğiz. Microsoft Hesabınızı (Messenger ID’nizle aynı şekilde) kullanarak Skype’a güncelleyip oturum açın ve tüm Messenger kişileriniz parmaklarınızın ucunda olsun. Önceden olduğu gibi anlık ileti gönderebilecek ve görüntülü sohbet edebileceksiniz. Ayrıca cep telefonunuzda ve tabletinizde Skype ile iletişim halinde kalmanın yeni yollarını keşfedeceksiniz.” şeklinde bir açıklama yapıldı.

Bilgisayar, internet ve mobil teknolojilere meraklı, Arkeolog.
Related Posts with Thumbnails
Be Sociable, Share!

Check Also

İnsan vücudu üzerinden kablosuz veri aktarımı Yapılabilir mi

İnsan vücudu üzerinden kablosuz veri aktarımı Yapılabilir mi?

İnsan vücudu üzerinden kablosuz veri aktarımı Yapılabilir mi? Bilim insanları yaptıkları araştırmalarla bizleri şaşırtmaya devam ...

One comment

  1. 8 Nisan 2013 tarihinden itibaren mevcut Messenger hizmetini dünya genelinde kullanımdan kaldıracağız ve Messenger ile Skype’ın mükemmel özelliklerini bir araya getireceğiz. Messenger’ın kullanımdan kaldırılması birkaç haftalık bir sürece yayılacak. 8 Nisan, Skype’a güncellemenizin gerekebileceği ilk gündür.

    Messenger kişilerinizle sohbet etmeye devam edebilmek için Skype’a güncelleyin ve bir Microsoft hesabı (Messenger’da oturum açmak için kullandığınız ID ile aynı şeydir) kullanarak oturum açtığınızda tüm kişileriniz Skype’ta olsun. Önceden olduğu gibi anlık ileti gönderebilecek ve görüntülü sohbet edebileceksiniz. Ayrıca cep telefonunuzda ve tabletinizde Skype ile iletişim halinde kalmanın yeni yollarını keşfedeceksiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir