Home / İnternet / Yandex’ten Web Tarayıcı

Yandex’ten Web Tarayıcı

Yandex Web Tarayıcı

Alternatif arama motoru olarak dünyaya açılan Yandex, Türkiye piyasasındaki hareketliliğine bir yenisini ekledi. Daha önce Türkçe mail hizmeti, 3 büyüklere özel aramam motoru servisi gibi atılımlarıyla Türkiye pazarında iyi bir yer edinen Yandex, Chromium tabanlı web tarayıcısını Türk kullanıcıların hizmetine sundu.

Rahat ve güvenli bir internet deneyimi sağlayan tarayıcı, özel Turbo modu sayesinde, internet sayfalarını yavaş bağlantılarla bile hızlı yükleyebiliyor.
Bağlantı hızı 128 Kbps’nin altına düştüğünde otomatik olarak devreye giren ve 512 Kbps üzerine çıktığında kendini kapatan Turbo modu, kullanıcının isteğine göre herhangi bir zaman da açılıp kapatılabiliyor.

Adres ve arama satırlarını tıpkı Chrome ve Chromium gibi tek bir akıllı satırda birleştiren ve Trafik ile Hava Durumu gibi yararlı bulut servislerine kolay erişim sağlayan Yandex Tarayıcı ayrıca, kullanıcının sorgularını iletmek istediği kaynakların hızlıca seçilebilmesi (arama motorları, Wikipedi gibi başvuru kaynakları) konusunda da kolaylık sağlıyor.

Tarayıcıyla bütünleşik çalışan çeviri servisi, kullanıcıların dilini bilmedikleri web sitelerini ziyaretlerini kolaylaştırırken, Kaspersky Labs ile işbirliği içerisinde çalışan anti-virüs sistemi, ziyaret edilen web sitelerini ve indirilen dosyaları zararlı yazılımlara karşı denetliyor.

Yandex Tarayıcıyı indirmek için; http://browser.yandex.com.tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz…

Bilgisayar, internet ve mobil teknolojilere meraklı, Arkeolog.
Related Posts with Thumbnails
Be Sociable, Share!

Check Also

WhatsApp

WhatsApp Büyüme Potansiyelini Kaybetti

WhatsApp Büyüme Potansiyelini Kaybetti WhatsApp geçtiğimiz senelere göre daha az bir büyüme oranı gösterdi. Bu ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir