Home / Haberler / Yayını durdurulan Wikileaks tekrar yayında

Yayını durdurulan Wikileaks tekrar yayında

Özellikle ABD’ye ait gizli belgeleri yayımlayarak dünyayı çalkalayan Wikileaks.org’un web sitesine hosting ve domain hizmeti veren şirketin, bu hizmetini sona erdirdiğini açıklamasının üzerinden 1 saat geçmeden Wikileaks İsviçre uzantılı isimle İsviçre’den yayına tekrar başladı.
Wikileaks’e alan adı sağlayan Amerikan şirketi, “wikileaks.org” adresinin iptal edildiğini duyurmuştu. Olayın üzerinden bir saat geçmeden Wikileaks, İsviçre üzerinden yeniden yayına başladı. Siteye http://wikileaks.ch ya da http://213.251.145.96/ web adresinden ulaşılabiliniyor.

Amerikan gizli diplomatik belgelerini açıklayan Wikileaks’e alan hizmet sağlayan EveryDNS şirketi, wikileaks.org adresinin çok sayıda siber saldırıya hedef olduğunu belirtmişti. EveryDNS, bu saldırıların şirketin altyapısına zarar verebileceğini belirterek, bu yüzden hizmetin iptal edildiğini duyurmuştu. Açıldığı günden beri Wikileaks’in hostluğunu yapan EveryDNS’in bu duyurusuyla ilgili Wikileaks’in Twitter hesabından da bir açıklama yapıldı ve bu durumun bu hafta içinde 3. kez gerçekleştiği bildirildi.

“Gerçeklere dayanan belgeleri hiçbir korku duymadan ya da adam kayırmaksızın dünyanın hizmetine sunuyoruz. Günlerini bize adayan gönüllülerimiz sayesinde ayakta duruyoruz. Ama hala bilgisayarların, programcıların ve diğer faturaların ödenmesi gerekiyor. Bağımsız medya kuruluşumuz sizinle ayakta kalıyor.” diye açıklama yapan Wikileaks’e destek olmak için;
https://donations.datacell.com/ adresindeki hesaplara bağış yapabilirsiniz.

Bilgisayar, internet ve mobil teknolojilere meraklı, yazar.
Related Posts with Thumbnails
Be Sociable, Share!

Check Also

iOS için Firefox Yayinlandi

iOS için Firefox Yayinlandi

iOS için Firefox Yayinlandi Apple tarafından üretilen yani iPhone ve iPad gibi cihazlara henüz Mozilla ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir