Home / Haberler / Youtube tarihindeki en beğenilen video: ‘Gangnam Style’

Youtube tarihindeki en beğenilen video: ‘Gangnam Style’

Psy’nin Gangnam Style adlı şarkısının klibi beğenilme rekorları kırıyor.

Güney Koreli şarkıcı PSY (Park Jae-sang), altıncı stüdyo albümündeki ‘Gangnam Style’ adlı şarkısının klibiyle son günlerde internetin en popüler ismi haline geldi. Garip dansı ve klipleriyle bir fenomen haline gelen PSY’nin klipteki başarısı Guinness tarafından tescillendi. Cuma günü yapılan bilgilendirmede, Gangnam Style klibinin 2,141,758 kez beğenilerek Youtube tarihinde en çok “beğen”ilen video rekorunu kırdığı açıklandı.

15 Temmuz 2012’de yayınlanan video, bugün 296 milyon izlenme barajını geride bırakarak 2,964,453 kez beğenildi. Rekorun önceki sahibi olan LMFAO’nun ‘Part Rock Anthem’ klibi 483 milyon kez izlenip 1,577,894 kez beğenilmişti. Gangnam Style’ın diğer videolardan çok daha az izlenmiş olmasına karşın kısa sürede elde ettiği bu başarının ilerleyen haftalarda Park Jae-sang’a yeni rekorlar getireceği kesin. İnternetin yanı sıra A.B.D’de de dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Gangnam Style, iTunes sıralamalarında zirveye yerleşen ilk K-pop parçası oldu. Sosyal medyada ve TV programlarında gündeme oturdu.

2001’de çıkardığı ilk albümü “uygunsuz içerik” bulunarak toplatılan, ikinci albümü 19 yaşından küçük gençlere yasaklanan Psy, 2002 Dünya Kupası’na denk gelen albümündeki “Champion” şarkısıyla ün kazandı.
Psy, 6. ve son albümünün rekor kıran başarısıyla ABD’li plak şirketi Universal Republic Records tarafından fark edildi ve kendisiyle anlaşıldı.

Bilgi için: Guinnes World Records, Youtube

Bilgisayar, internet ve mobil teknolojilere meraklı, Arkeolog.
Related Posts with Thumbnails
Be Sociable, Share!

Check Also

İnsan vücudu üzerinden kablosuz veri aktarımı Yapılabilir mi

İnsan vücudu üzerinden kablosuz veri aktarımı Yapılabilir mi?

İnsan vücudu üzerinden kablosuz veri aktarımı Yapılabilir mi? Bilim insanları yaptıkları araştırmalarla bizleri şaşırtmaya devam ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir